• Tłumacz języka migowego
Różności Tomasz Banaczkowski

Pożegnanie zastępcy komendanta głównego PSP

17 Marca 2020

Uroczysty apel z okazji zakończenia służby przez dotychczasowego zastępcę komendanta głównego PSP st. bryg. Arkadiusza Biskupa odbył się 24 lutego w siedzibie Komendy Głównej PSP.

Podczas spotkania komendant główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak przekazał swojemu zastępcy serdeczne podziękowania za ponad 30 lat służby na rzecz polskiego pożarnictwa i ochrony przeciwpożarowej. W sposób szczególny podziękował za zaangażowanie w realizację zadań oraz współpracę w ostatnich miesiącach.

Zdający obowiązki pożegnał się ze sztandarem, całując jego płat i oddając mu honory.

St. bryg. mgr inż. Arkadiusz Biskup w 1993 r. ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. Następnie skierowano go do służby w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnej w Częstochowie. Po reformie administracyjnej w 1999 r. w nowo powstałej Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie objął stanowisko zastępcy naczelnika wydziału operacyjnego, a w 2000 r. dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Częstochowie. W 2008 r. został powołany na stanowisko nieetatowego zastępcy dowódcy Kompanii Gaśniczej Centralnego Odwodu Operacyjnego „PORAJ”.

Od 22 listopada 2016 r. pełnił obowiązki zastępcy komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach, 19 maja 2017 r. został zastępcą komendanta wojewódzkiego PSP w Katowicach, a 4 września 2018 r. – zastępcą komendanta głównego PSP.

KG PSP
fot. Tomasz Banaczkowski

luty 2020

Tomasz Banaczkowski Tomasz Banaczkowski

kpt. Tomasz Banaczkowski pełni służbę w Wydziale Prasowym Komendy Głównej PSP, wcześniej był redaktorem w „Przeglądzie Pożarniczym”

do góry