• Tłumacz języka migowego

Autor Tomasz Banaczkowski

Ostatnie artykuły

 • Czarne dni nad Wisłą

  Czarne dni nad Wisłą

  Ogień daje życie i postęp, ma jednak oczywiście również drugie - niszczycielskie - oblicze. Od wieków płoną osady, miasta, wsie, lasy i pola, pałace, świątynie, gmachy publiczne i wszelkie wytwory rąk ludzkich. Donoszono o tych wydarzeniach w kronikach, relacjach, wspomnieniach, a później w wiadomościach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Zlot strażacko-rodzinny

  Zlot strażacko-rodzinny

  Główczyce w woj. opolskim po raz kolejny były gospodarzem Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych. Była to już dwunasta, pod wieloma względami wyjątkowa edycja największej strażackiej imprezy w Polsce. Wielkie święto nie tylko dla fanów pożarnictwa, ale również dla całych rodzin z dziećmi.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Świętowanie w SGSP

  Świętowanie w SGSP

  25 listopada 2021 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyły się uroczyste obchody 40. rocznicy strajku podchorążych Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej. Wydarzenie to było swoistym uhonorowaniem osób, które 40 lat temu podjęły walkę o demokratyczny status i samorządność uczelni. Patronat honorowy nad obchodami objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-01-10
 • PSP 15 lat później

  PSP 15 lat później

  Tragedią w Chorzowie żyła nie tylko Polska. Katastrofa szerokim echem odbiła się w mediach na całym świecie. Skutki tamtych wydarzeń zmieniły wiele aspektów codzienności. Spróbujmy zatem przeanalizować, jaki wpływ na niektóre z aspektów służby w PSP miał ten mroźny styczniowy dzień sprzed 15 lat.

  Dział
  Ratownictwo i ochrona ludności
  Data publikacji
  2021-01-08
 • #sadziMY po raz drugi

  #sadziMY po raz drugi

  Druga edycja akcji została zainagurowana 17 września w Nadleśnictwie Lipusz. prezydent RP Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą, między innymi wraz z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzili kilkadziesiąt tysięcy nowych drzew na powierzchni blisko 6,5 ha.

  Dział
  Różności
  Data publikacji
  2020-10-14
wszystkie artykuły autora

do góry