• Tłumacz języka migowego

Autor Tomasz Banaczkowski

Ostatnie artykuły

 • Szczęśliwa trzynastka

  Szczęśliwa trzynastka

  Trzynasta edycja Fire Truck Show w Główczycach w województwie opolskim, która odbyła się w dniach 1-3 lipca, wbrew przesądom okazała się niezwykle pomyślna. Nie dość, że pogoda sprzyjała zgromadzonym pasjonatom, to w dodatku pobity został rekord liczby zgromadzonych pojazdów.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Strażacy u Jasnogórskiej Matki

  Strażacy u Jasnogórskiej Matki

  Jasnogórska pielgrzymka stanowi niewątpliwie jedno z najdonioślejszych wydarzeń dla społeczności strażackiej. W tym roku na Jasną Górę przybyło kilkadziesiąt tysięcy strażaków zawodowych i ochotników z całego kraju.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Czarne dni nad Wisłą

  Czarne dni nad Wisłą

  Ogień daje życie i postęp, ma jednak oczywiście również drugie - niszczycielskie - oblicze. Od wieków płoną osady, miasta, wsie, lasy i pola, pałace, świątynie, gmachy publiczne i wszelkie wytwory rąk ludzkich. Donoszono o tych wydarzeniach w kronikach, relacjach, wspomnieniach, a później w wiadomościach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Zlot strażacko-rodzinny

  Zlot strażacko-rodzinny

  Główczyce w woj. opolskim po raz kolejny były gospodarzem Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych. Była to już dwunasta, pod wieloma względami wyjątkowa edycja największej strażackiej imprezy w Polsce. Wielkie święto nie tylko dla fanów pożarnictwa, ale również dla całych rodzin z dziećmi.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
 • Świętowanie w SGSP

  Świętowanie w SGSP

  25 listopada 2021 r. w Szkole Głównej Służby Pożarniczej odbyły się uroczyste obchody 40. rocznicy strajku podchorążych Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej. Wydarzenie to było swoistym uhonorowaniem osób, które 40 lat temu podjęły walkę o demokratyczny status i samorządność uczelni. Patronat honorowy nad obchodami objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-01-10
wszystkie artykuły autora

do góry