• Tłumacz języka migowego

Autor Tomasz Banaczkowski

Ostatnie artykuły

 • Dostępna PSP

  Dostępna PSP

  Zagadnienie dostępności w kontekście działań Państwowej Straży Pożarnej stawia przed tą formacją nowe wyzwania, jednocześnie otwierając możliwości skuteczniejszej ochrony społeczeństwa. Wszyscy obywatele, niezależnie od swoich specjalnych potrzeb czy ograniczeń, muszą mieć równe szanse korzystania z usług ratowniczych, a także uczestnictwa w procesach edukacyjnych i prewencyjnych prowadzonych przez PSP. Przyjrzyjmy się bliżej znaczeniu dostępności w tym kontekście, różnym jej aspektom oraz działaniom w tym obszarze podejmowanym w Polsce.

   

  Dział
  Organizacja
  Data publikacji
  2023-11-29
 • Szczęśliwa trzynastka

  Szczęśliwa trzynastka

  Trzynasta edycja Fire Truck Show w Główczycach w województwie opolskim, która odbyła się w dniach 1-3 lipca, wbrew przesądom okazała się niezwykle pomyślna. Nie dość, że pogoda sprzyjała zgromadzonym pasjonatom, to w dodatku pobity został rekord liczby zgromadzonych pojazdów.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-07-21
 • Strażacy u Jasnogórskiej Matki

  Strażacy u Jasnogórskiej Matki

  Jasnogórska pielgrzymka stanowi niewątpliwie jedno z najdonioślejszych wydarzeń dla społeczności strażackiej. W tym roku na Jasną Górę przybyło kilkadziesiąt tysięcy strażaków zawodowych i ochotników z całego kraju.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2023-06-14
 • Czarne dni nad Wisłą

  Czarne dni nad Wisłą

  Ogień daje życie i postęp, ma jednak oczywiście również drugie - niszczycielskie - oblicze. Od wieków płoną osady, miasta, wsie, lasy i pola, pałace, świątynie, gmachy publiczne i wszelkie wytwory rąk ludzkich. Donoszono o tych wydarzeniach w kronikach, relacjach, wspomnieniach, a później w wiadomościach prasowych, radiowych i telewizyjnych.

  Dział
  Historia i tradycje
  Data publikacji
  2022-12-15
 • Zlot strażacko-rodzinny

  Zlot strażacko-rodzinny

  Główczyce w woj. opolskim po raz kolejny były gospodarzem Fire Truck Show, czyli Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych. Była to już dwunasta, pod wieloma względami wyjątkowa edycja największej strażackiej imprezy w Polsce. Wielkie święto nie tylko dla fanów pożarnictwa, ale również dla całych rodzin z dziećmi.

  Dział
  Rzut oka
  Data publikacji
  2022-08-16
wszystkie artykuły autora

do góry