• Tłumacz języka migowego
Różności Andrzej Szozda

Zasłużony jubilat

21 Grudnia 2017

Jubileusz 90. urodzin obchodził 8 listopada płk poż. w st. sp. Mieczysław Skiba

Jubileusz 90. urodzin obchodził 8 listopada płk poż. w st. sp. Mieczysław Skiba, legenda zamojskiego pożarnictwa. Z tej okazji odbył się benefis poświęcony jubilatowi. 

 Jubileusz 90. urodzin obchodził 8 listopada płk poż. w st. sp. Mieczysław Skiba, legenda zamojskiego pożarnictwa (wywiad z pułkownikiem na s. 50-51). Z tej okazji odbył się benefis poświęcony jubilatowi. Podczas uroczystości nestor polskiego pożarnictwa przedstawił swoją karierę zawodową oraz przywołał liczne wspomnienia z młodości. Uroczyste spotkanie było też okazją do promocji jego najnowszej książki, pt. „Nie wolno zatrzymywać się w marszu".

Mieczysław Skiba przywołuje w tej publikacji ostatnie lata życia i pokazuje, że: „(…) Nie jest sztuką przeżycie długich lat, ale jest sztuką mieć w tych latach atrakcyjne i pożyteczne przeżycia, satysfakcję, że coś dobrego zrobiło się dla ojczyzny i dla ludzi". Receptą na długie lata jest bycie aktywnym – niezatrzymywanie się w marszu.

W jubileuszu wzięło udział wiele znamienitych gości, władze samorządowe różnych szczebli, strażacy Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych oraz emeryci, przyjaciele i rodzina. Życzenia w imieniu funkcjonariuszy PSP złożył jubilatowi lubelski komendant wojewódzki PSP st. bryg. Grzegorz Alinowski wraz z bryg. Jackiem Sobczyńskim, bryg. Andrzejem Mandziukiem, bryg. Mirosławem Michońskim i bryg. Wiesławem Krentem. Jubilatowi życzymy 100 lat!

Andrzej Szozda
fot. Emil Cabaj
grudzień 2017

Andrzej Szozda Andrzej Szozda
do góry