• Tłumacz języka migowego
Różności

Wsparcie dla rodzin strażaków

26 Października 2017

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, a także przedstawiciele fundacji „Dorastaj z Nami” i „Solidarni” spotkali się z rodzinami strażaków, którzy zginęli 25 maja w tragicznym pożarze w Białymstoku.

Przekazali oni najbliższym strażaków zebrane w ramach akcji środki finansowe, w równej kwocie dla każdej z rodzin.
Bezpośrednio po spotkaniu z bliskimi zmarłych tragicznie strażaków odbył się briefing prasowy. W jego trakcie wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że strażacy są służbą nie tylko ofiarną, lecz także solidarną w trudnych chwilach i nie zapominają o swoich poległych kolegach oraz ich rodzinach. Wymiernym przejawem tej zawodowej solidarności była właśnie zorganizowana pod kierunkiem fundacji akcja zbiórki, mająca pomóc finansowo najbliższym zmarłych.
Wiceminister zapewnił także, że wszystkie świadczenia, które wynikają z przepisów, zostały wypłacone rodzinom strażaków. Nie wyklucza on także kolejnej pomocy, jeżeli okazałaby się niezbędna.
W akcję zbierania pieniędzy zaangażowane były dwie fundacje: „Dorastaj z nami” oraz „Solidarni”, które działały pod patronatem komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej. Jak potwierdzili obecni na spotkaniu przedstawiciele obu organizacji, wpłat dokonywali zarówno strażacy, jak również osoby prywatne i instytucje. Zadeklarowali oni także, że dzieci zmarłych strażaków będą także wspierane w edukacji do pełnoletności lub do 25. roku życia. w zależności od tego, jak długo trwała będzie nauka.

 podzikowania w imieniu dzieci i rodzin straakw z Biaegostoku

KW PSP w Białymstoku
fot. Paweł Ostrowski

październik 2017

 

do góry