• Tłumacz języka migowego
Różności Tomasz Banaczkowski

W świątecznym klimacie

5 Lutego 2019

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się spotkania wigilijne w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. W przedświątecznych spotkaniach wziął udział również komendant główny PSP, odwiedzając strażaków w ich jednostkach.

Spotkanie wigilijne służb nadzorowanych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji z udziałem szefa resortu Joachima Brudzińskiego i sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego odbyło się 19 grudnia 2018 r. w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Było ono okazją do złożenia życzeń, podsumowania mijającego roku i złożenia podziękowań.

–Gdy inni będą świętowali, dla was będzie to czas służby. I za to wasze poświęcenie chcę podziękować – powiedział minister Joachim Brudziński. – Dziś premier Mateusz Morawiecki skierował na moje ręce podziękowania za waszą służbę podczas niedawnej konferencji COP24. I to podziękowanie także chcę wam dziś przekazać. Polscy funkcjonariusze z podniesioną głową mogą mówić, że są jednymi z najlepszych, jeśli nie najlepszymi w Europie. Dziękuję za to, że dzięki wam Polska jest krajem bezpiecznym – zakończył minister.

– Prawie 86% Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a ponad 90% mówi, że bezpiecznie jest w ich miejscu zamieszkania. Wynika to między innymi z tego, że nasze służby potrafią skutecznie rozpoznawać zagrożenia – powiedział sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

W spotkaniu, którego gospodarzem był komendant główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, uczestniczyli: przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji poseł Arkadiusz Czartoryski, komendanci służb mundurowych podległych MSWiA, wśród nich komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, a także komendanci wojewódzcy, komendanci szkół pożarniczych, kadra kierownicza Komendy Głównej PSP oraz dyrektorzy CNBOP i CMP. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z towarzyszeniem muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Uroczyste spotkanie wigilijne funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych odbyło się także 21 grudnia 2018 r. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Rozpoczęto je wspólnym zaśpiewaniem kolęd: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Cicha noc”.

Korzystając z okazji komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podziękował za mijający rok i złożył zebranym życzenia. – Życzę Państwu zdrowych, spokojnych bezpiecznych Świat Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie osób najbliższych sercu. Proszę przekazać życzenia wszystkim swoim współpracownikom, rodzinom, a przede wszystkim rodzicom, bo oni są zawsze z nami, na te gorsze i lepsze dni – podkreślił.

Następnie krajowy kapelan strażaków ks. st. bryg. Jan Krynicki odczytał Ewangelię oraz przekazał zgromadzonym świąteczne życzenia.

fot. arch. KG SG, Tomasz Banaczkowski
styczeń 2019

Tomasz Banaczkowski Tomasz Banaczkowski

kpt. Tomasz Banaczkowski pełni służbę w Wydziale Prasowym Komendy Głównej PSP, wcześniej był redaktorem w „Przeglądzie Pożarniczym”

do góry