• Tłumacz języka migowego
Różności Tomasz Banaczkowski

W świątecznym klimacie

5 Lutego 2019

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się spotkania wigilijne w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. W przedświątecznych spotkaniach wziął udział również komendant główny PSP, odwiedzając strażaków w ich jednostkach.

Spotkanie wigilijne służb nadzorowanych przez ministra spraw wewnętrznych i administracji z udziałem szefa resortu Joachima Brudzińskiego i sekretarza stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego odbyło się 19 grudnia 2018 r. w Komendzie Głównej Straży Granicznej. Było ono okazją do złożenia życzeń, podsumowania mijającego roku i złożenia podziękowań.

–Gdy inni będą świętowali, dla was będzie to czas służby. I za to wasze poświęcenie chcę podziękować – powiedział minister Joachim Brudziński. – Dziś premier Mateusz Morawiecki skierował na moje ręce podziękowania za waszą służbę podczas niedawnej konferencji COP24. I to podziękowanie także chcę wam dziś przekazać. Polscy funkcjonariusze z podniesioną głową mogą mówić, że są jednymi z najlepszych, jeśli nie najlepszymi w Europie. Dziękuję za to, że dzięki wam Polska jest krajem bezpiecznym – zakończył minister.

– Prawie 86% Polaków uważa Polskę za kraj bezpieczny, a ponad 90% mówi, że bezpiecznie jest w ich miejscu zamieszkania. Wynika to między innymi z tego, że nasze służby potrafią skutecznie rozpoznawać zagrożenia – powiedział sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński.

W spotkaniu, którego gospodarzem był komendant główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Tomasz Praga, uczestniczyli: przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych i Administracji poseł Arkadiusz Czartoryski, komendanci służb mundurowych podległych MSWiA, wśród nich komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, a także komendanci wojewódzcy, komendanci szkół pożarniczych, kadra kierownicza Komendy Głównej PSP oraz dyrektorzy CNBOP i CMP. Spotkanie zakończyło wspólne śpiewanie kolęd z towarzyszeniem muzyków z Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

Uroczyste spotkanie wigilijne funkcjonariuszy oraz pracowników cywilnych odbyło się także 21 grudnia 2018 r. w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Rozpoczęto je wspólnym zaśpiewaniem kolęd: „Wśród nocnej ciszy” oraz „Cicha noc”.

Korzystając z okazji komendant główny Państwowej Straży Pożarnej podziękował za mijający rok i złożył zebranym życzenia. – Życzę Państwu zdrowych, spokojnych bezpiecznych Świat Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie osób najbliższych sercu. Proszę przekazać życzenia wszystkim swoim współpracownikom, rodzinom, a przede wszystkim rodzicom, bo oni są zawsze z nami, na te gorsze i lepsze dni – podkreślił.

Następnie krajowy kapelan strażaków ks. st. bryg. Jan Krynicki odczytał Ewangelię oraz przekazał zgromadzonym świąteczne życzenia.

fot. arch. KG SG, Tomasz Banaczkowski
styczeń 2019

Tomasz Banaczkowski Tomasz Banaczkowski
do góry