• Tłumacz języka migowego
Różności Łukasz Płusa

Sztandar dla Gdyni

19 Grudnia 2018

Sztandar Gdynia

Na Skwerze Kościuszki w Gdyni odbyła się uroczystość nadania sztandaru Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Wydarzenie, które odbyło się 7 grudnia 2018 r. zbiegło się z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 85. rocznicą utworzenia Miejskiej Zawodowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Sztandar został ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni, którą celebrowali arcybiskup metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź oraz kapelan gdyńskich strażaków ksiądz prałat dr Edmund Skalski.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku komendantowi głównemu PSP gen. brygadierowi Leszkowi Suskiemu, który dokonał przeglądu i powitania pododdziałów straży pożarnej.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i jednocześnie przewodniczący Społecznego Komitetu przekazał sztandar na ręce gen. brygadiera Leszka Suskiego, który złożył go na ręce komendanta miejskiego PSP st. kpt. Marcina Nowaka.

  • Dziś w imieniu społecznego komitetu miałem zaszczyt przekazać na ręce pana generała sztandar, który staje się od dzisiaj symbolem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Sztandar, który jest wyrazem wdzięczności mieszkańców za owocną służbę strażaków i ochotników każdego dnia. Niech honor, Bóg i ojczyzna będą wartościami, które będą Wam codziennie towarzyszyć – powiedział prezydent Gdyni.
  • W Państwowej Straży Pożarnej ślubujemy na sztandar. Kiedy przyjdzie czas opuścić tę ziemię, pójść na służbę do świętego Floriana, wtedy sztandar również będzie nam towarzyszył. Dbajcie o niego – mówił podczas uroczystości generał brygadier Leszek Suski, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

Łukasz Płusa
fot. Sławomir Nagalski
grudzień 2018

Łukasz Płusa Łukasz Płusa
do góry