• Tłumacz języka migowego
Różności

Święto strażaków

4 Lipca 2018

Obchody Dnia Strażaka, połączone z wręczeniem awansów na wyższe stopnie służbowe oraz odznaczeń funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym KG PSP, odbyły się 15 czerwca przed siedzibą Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

 W uroczystości wzięli udział: komendant główny gen. brygadier Leszek Suski wraz ze swoimi zastępcami nadbryg. Markiem Jasińskim oraz st. bryg. Tadeuszem Jopkiem, kapelan krajowy strażaków ks. st. bryg. dr Jan Krynicki oraz dyrektorzy biur i pracownicy KG PSP.

Podczas uroczystości komendant główny wyróżnił jedenastu funkcjonariuszy PSP Złotą, Srebrną i Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Wręczył również awanse na wyższe stopnie w korpusie oficerów, aspirantów, podoficerów i szeregowych, a także nagrody pieniężne ministra spraw wewnętrznych i administracji pięciu zasłużonym funkcjonariuszom KG PSP.

– Dziękuję wszystkim za służbę i pracę, za cały miniony rok, który był okresem wielu zmian. Za pracę na rzecz bezpieczeństwa Polaków. Wierzę, że zmiany, jakie zachodzą w ostatnich latach, będą postępowały dalej – powiedział komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Na zakończenie uroczystego apelu zebrani usłyszeli także ciepłe słowa od krajowego kapelana strażaków. Podkreślił on, że strażackie święto pięknie wpisuje się w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Małgorzata Kąkol

fot. Tomasz Banaczkowski

czerwiec 2018

do góry