• Tłumacz języka migowego
Różności

Bezpieczne wakacje

4 Lipca 2018

Pokaz sprzętu, popisy psów ratowniczych i lekcje w plenerze – 11 czerwca, tradycyjnie tuż przed wakacjami para prezydencka spotkała się z dziećmi w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

 Akcja „Bezpieczne wakacje z parą prezydencką” to coroczna inicjatywa, która ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w czasie letniego wypoczynku. Wzięło w niej udział 420 dzieci z przedszkoli i szkół warszawskich, podwarszawskich, a także z województwa małopolskiego. W pikniku uczestniczył komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Podczas spotkania strażacy Państwowej Straży Pożarnej ze specjalistycznych grup ratownictwa wodno-nurkowego, medycznego, chemiczno-ekologicznego, grupy poszukiwawczo-ratowniczej, a także z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w Warszawie nr 9 i 17 zaprezentowali szerokie spektrum bezpiecznych zachowań, dzieląc się z najmłodszymi swoją wiedzą.

W trakcie uroczystości prezydent Andrzej Duda odznaczył medalem „Za Ofiarność i Odwagę” młodego bohatera – Adriana Grodzkiego. Chłopiec uratował życie swojemu rówieśnikowi, pod którym załamał się lód.

Red.

fot. Renata Golly

czerwiec 2018

do góry