• Tłumacz języka migowego
Różności

Prezydent RP w Sosnowcu

14 Sierpnia 2019

Dzień Otwarty Komendy Miejskiej PSP w Sosnowcu okazał się tym razem nietypowy. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda odwiedził komendę podczas tego wydarzenia.

Dzień Otwarty zorganizowano 8 lipca w ramach akcji Bezpieczne Wakacje 2019. Do wzięcia udziału w pikniku i skorzystania z przygotowanych atrakcji zaproszono wszystkich mieszkańców Sosnowca.

Gość honorowy – prezydent RP zwrócił się do wszystkich zgromadzonych: Bardzo dziękuję za możliwość spotkania się z Państwem. (…) Cieszę się, że mogę być dzisiaj właśnie w tym miejscu, tutaj, gdzie prowadzona jest przez Państwową Straż Pożarną akcja Bezpieczne Wakacje dla dzieci, dla rodziców, gdzie strażacy pokazują przede wszystkim dzieciom i młodzieży, jak odpoczywać bezpiecznie, jak radzić sobie z różnymi trudnymi sytuacjami, ale przede wszystkim, jak zachować zasady bezpieczeństwa pożarowego. […] Za to serdecznie chciałem podziękować panu komendantowi wojewódzkiemu i panu komendantowi miejskiemu, jak również wszystkim strażakom, którzy dzisiaj w tej akcji uczestniczyli tutaj, w Sosnowcu, ale także w całej Polsce. Prezydent spotkał się również ze strażakami pełniącymi służbę w Komendzie Miejskiej PSP w Sosnowcu i przekazał im sześć toreb medycznych.

Niespodzianek i atrakcji dla wszystkich uczestników dnia otwartego nie brakowało. Jedną z nich były stoiska tematyczne: stanowisko interaktywne z zakresu profilaktyki i edukacji społecznej Centrum Edukacji Przeciwpożarowej Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie oraz interaktywne stanowisko ratownictwa medycznego, na którym każdy z uczestników mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy i samodzielnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie pod okiem strażaka-ratownika.

fot. arch KW PSP w Katowicach 

lipiec 2019

do góry