• Tłumacz języka migowego
Różności

Dolnośląski nadbrygadier

14 Sierpnia 2019

Uroczystość wręczenia nominacji generalskiej dolnośląskiemu komendantowi wojewódzkiemu PSP odbyła się 24 lipca w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Nominację nadbryg. Adamowi Koniecznemu wręczył prezydent RP, Andrzej Duda, w asyście minister MSWiA,  Elżbiety Witek.

W uroczystości wzięli udział m.in. ministrowie w Kancelarii Prezydenta RP, sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, szefowie służb, a także najbliższa rodzina komendanta Koniecznego.

Nadbryg. Adam Konieczny jest absolwentem Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1994 r. Już w trakcie studiów brał udział w licznych akcjach ratowniczo-gaśniczych, w tym w walce z największym powojennym pożarem lasów w Europie, w Kuźni Raciborskiej w 1992 r.

Po ukończeniu studiów mł. kpt. Adam Konieczny przez pięć lat pełnił służbę na stanowisku dowódcy sekcji w JRG w Piotrkowie Trybunalskim, a od stycznia 1995 r. obejmował kolejne stanowiska w legnickiej PSP. M.in. od 1999 r. dowodził kompanią powodziową Centralnego Odwodu Operacyjnego Dolnośląskiej Brygady Odwodowej, z którą w 2010 r. uczestniczył w akcji przeciwpowodziowej w Warszawie. Za tę akcję został wyróżniony przez prezydenta RP medalem „Za dzielność”. W latach 2006-2016 był komendantem miejskim KM PSP w Legnicy.

Od chwili objęcia w lutym 2016 r. stanowiska dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu mocno zaangażował się w sprawy bezpieczeństwa Wrocławia i całego województwa. Aktywnie włączył się w proces utworzenia Centrum Zarządzania Bezpieczeństwem Województwa Dolnośląskiego oraz budowę nowej siedziby KW PSP we Wrocławiu. Jednocześnie dowodził wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi, w tym m.in. w Świebodzicach, gdzie doszło do katastrofy budowlanej.

Lech Lewandowski

fot. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

lipiec 2019

do góry