• Tłumacz języka migowego
Różności

Nowy szef MSWiA

12 Lipca 2019

Prezydent Andrzej Duda powołał Elżbietę Witek na stanowisko ministra spraw wewnętrznych i administracji. Nowa szefowa MSWiA zastąpiła na stanowisku Joachima Brudzińskiego, który otrzymał mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

4 czerwca w Pałacu Prezydenckim minister Elżbieta Witek odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy powołanie na stanowisko szefa MSWiA i złożyła przysięgę. Tego samego dnia w siedzibie MSWiA dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński przekazał obowiązki nowej minister. Elżbieta Witek wzięła udział w pierwszych spotkaniach z kierownictwem resortu, szefami służb mundurowych podległych MSWiA oraz wojewodami.

Elżbieta Witek urodziła się 17 grudnia 1957 r. w Jaworze. Ukończyła Uniwersytet Wrocławski na Wydziale Filozoficzno-Historycznym, uzyskując tytuł magistra, a także studia podyplomowe w zakresie wiedzy o Unii Europejskiej w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego. Przez wiele lat pracowała jako nauczycielka i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, a także Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Jaworze.

Nowa szefowa MSWiA to posłanka na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji, jest także członkiem Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2015-2017 była ministrem – członkiem Rady Ministrów, szefem Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, a także rzecznikiem prasowym rządu.

MSWiA
fot. arch. MSWiA

czerwiec 2019

do góry