• Tłumacz języka migowego
Różności

Piłka w grze

7 Marca 2019

Jubileuszowa dziesiąta edycja Międzynarodowego Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja odbyła się w dniach 13-15 lutego 2019 r. w Warszawie.

Honorowy patronat nad turniejem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W tym roku o puchar Komendanta Głównego Policji przez 3 dni w 10 warszawskich halach sportowych walczyło ponad 100 drużyn. Na boiskach można było zobaczyć reprezentacje różnych formacji mundurowych i instytucji z Polski oraz z kilkunastu krajów. Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach: męska i kobieca OPEN oraz męska powyżej 35 lat.

Po rozegraniu zaciętych meczów na bardzo wysokim poziomie sportowym w klasyfikacji drużyn męskich OPEN na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy z drużyny Dinamo MAI Mołdawia, pokonując w finale zespół IPA Rosja. Broniący zeszłorocznego tytułu strażacy z reprezentacji Państwowej Straży Pożarnej tym razem zajęli 5 miejsce, co było najlepszym wynikiem wśród polskich zespołów w tej kategorii.

Państwową Straż Pożarną reprezentowały również dwie drużyny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie. Zespół w kategorii powyżej 35 lat okazał się najlepszą polską męską drużyną podczas tego turnieju, zajmując drugie miejsce. W finale uległ ukraińskiemu zespołowi IPA Lwów.

W kategorii kobiet, zeszłoroczny tytuł obroniła reprezentacja polskiej Policji.

W imieniu komendanta głównego Policji gen. insp. Jarosława Szymczyka puchary, statuetki, medale oraz nagrody wręczył komendant stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej oraz dyrektor Gabinetu KGP insp. Sławomir Litwin.

Piotr Kalinowski / KG PSP
fot. Marek Krupa GK KGP

luty

do góry