• Tłumacz języka migowego
Różności

Piknik Niepodległościowy

3 Grudnia 2018

Piknik Rodzinny

 

W dniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości na terenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbył się Piknik Rodzinny, któremu przyświecało hasło „Bądźmy razem pod biało-czerwoną flagą”.

 Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, m.in.: pokazy Wojska Polskiego i służb podległych MSWiA, zawody sportowe, obiad polowy, koncert oraz liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży.

Dziękuję za to, że przybyliście do Kancelarii Premiera, by razem z nami świętować to najpiękniejsze święto – święto niepodległości. (…) W państwie, które ma swoją spójność, rodzi się największa wartość i siła, którą trzeba wykorzystać dla budowy Polski na następne 100 lat – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Państwowa Straż Pożarna jak zawsze wzięła udział w wydarzeniu, przygotowując szereg atrakcji dla odwiedzających. Na stanowisku informacyjnym dostępne były materiały promocyjne i edukacyjne. Funkcjonariusze udzielali informacji na temat obowiązujących przepisów dotyczących zagadnień przeciwpożarowych.

Zaprezentowano pojazdy i sprzęt ratowniczy. Można było zobaczyć ciężki i średni samochód ratowniczo-gaśniczy Scania. Dodatkowo został wystawiony sprzęt, którym dysponuje specjalistyczna grupa poszukiwawczo-ratownicza. Poza tym na stanowisku przeprowadzane były cyklicznie pokazy wyszkolenia psa ratowniczego. Prezentowany był również samochód specjalny Ford Transit służący do przewozu sprzętu i psów na teren prowadzenia działań ratowniczych.

Odbył się również pokaz ratownictwa medycznego. Przed namiotem zaprezentowano sprzęt wykorzystywany podczas udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz fantomy, które odwiedzający mogli wykorzystać, nabywając lub rozwijając umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy, w szczególności przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

fot. Renata Golly
listopad 2018

do góry