• Tłumacz języka migowego
Różności

Dąb na cześć Jana Pawła II

3 Grudnia 2018

sadzenie dębu upamiętniającego pontyfikat papieża Jana Pawła II

 

Na terenie Komendy Głównej PSP odbył się apel z okazji posadzenia dębu upamiętniającego pontyfikat papieża Jana Pawła II. Tym sposobem uczczono 100-lecie niepodległości Polski oraz 40. rocznicę wyboru Polaka na Stolicę Piotrową.

 Jak zaznaczył komendant główny gen. brygadier Leszek Suski, sadzenie dębów papieskich w różnych miejscach Polski jest hołdem złożonym św. Janowi Pawłowi II (…) i naszym poprzednikom, dla których zawsze najważniejsze było dobro Ojczyzny i jej obywateli. To wszystko sprawia, że w tych dniach pamięć o historii jest dla nas tak bardzo żywa i obecna.

Drugim elementem uroczystości było wręczenie decyzji personalnych powierzenia obowiązków oraz mianowania lub powołania na wyższe stanowiska służbowe czternastu funkcjonariuszom Komendy Głównej PSP, komend wojewódzkich, powiatowych, szkół pożarniczych i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Symbolicznego posadzenia dębu dokonał gość honorowy uroczystości, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski.

Jak podkreślił minister Jarosław Zieliński, uczczone zostały dwa ważne jubileusze związane są z losami naszej ojczyzny – papież Polak odegrał bowiem niezwykle istotną rolę w odzyskaniu w czasach już współczesnych pełnej niepodległości Polski. – Ile razy będziecie patrzeć na ten dąb, przywołajcie w pamięci osobę Jana Pawła II i jego dzieło, to, co uczynił dla świata i Ojczyzny. Bądźcie jak to drzewo – silni, trwali, mocni – zarówno w służbie, jak i w życiu osobistym – podkreślił minister.

fot. Tomasz Banaczkowski
listopad 2018

do góry