• Tłumacz języka migowego
Różności

Chronimy środowisko

3 Grudnia 2018

Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM

 

Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM odbyła się od 23 do 25 października w Poznaniu. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu i Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Pożarnictwa – Oddział Wielkopolski, którzy przygotowali wiele interesujących i efektownych przedsięwzięć.

 W pierwszym dniu targów odbył się briefing prasowy poświęcony ogólnopolskiej kampanii społecznej Państwowej Straży Pożarnej pt. „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”. Wielkopolski komendant wojewódzki PSP bryg. Andrzej Bartkowiak przedstawił zebranym dziennikarzom założenia kampanii oraz statystyki związane z zagrożeniami sezonu zimowego. Strażacy zaprezentowali również najnowszy model – kolejny z serii – multimedialnego symulatora zagrożeń pożarowych domu jednorodzinnego, rozbudowany o moduł „Woda – Las”. Będzie on służył strażakom z Komendy Powiatowej PSP w Międzychodzie do edukacji pożarowej i ekologicznej.

Uczestnicy konferencji mogli obejrzeć także dynamiczny pokaz ratownictwa na gazociągach z wykorzystaniem zasobów firmy Gaz-System oraz Państwowej Straży Pożarnej. Szczególnym elementem pokazu były działania robota chemiczno-ekologicznego IBIS z JRG 6 KM PSP w Poznaniu.

Przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej obecni byli także w tzw. EkoSferze, gdzie można było obejrzeć wystawę fotograficzną poświęconą akcji gaszenia przez polskich strażaków pożarów lasów w Szwecji i wysłuchać prowadzonych przez nich prelekcji.

Zaraz po zakończeniu targów POL-ECOSYSTEM, od 26 do 28 października, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się wystawa pojazdów zabytkowych RETRO MOTOR SHOW. Tegoroczna edycja targów poświęcona była jubileuszowi 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Odwiedzający targi mieli możliwość obejrzenia kolekcji modeli pojazdów strażackich Mateusza Biernacika – pasjonata straży pożarnej, walczącego z nieuleczalną chorobą, który pomimo choroby walczy nie o siebie, lecz o większe mieszkanie dla swoich rodziców. Zorganizowano w tym celu zbiórkę finansową, która przyniosła 1634,74 zł. Kwota ta została przekazana rodzinie.

fot. Lucyna Rudzińska
listopad 2018

do góry