• Tłumacz języka migowego
Różności

Niepokonani

1 Września 2015

Na IX Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym do Sierakowa Wielkopolskiego nad jeziorem Jaroszewskim zjechało prawie 200 strażaków z 14 województw. O zwycięskie laury – medale i Puchar Prezesa Zarządu Głównego Związku OSP RP Waldemara Pawlaka walczyło 49 załóg, w tym siedem kobiecych.

Mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej czwarty raz z rzędu została OSP Licheń Stary I z woj. wielkopolskiego. Na podium stanęły też OSP Augustów-Lipowiec i OSP Nakło nad Notecią z woj. kujawsko-pomorskiego. Wśród załóg kobiecych najlepsze były ratowniczki z OSP Licheń Stary, które zwyciężyły też w manewrowaniu łodzią motorową w pierwszej klasie silnika (do 49 KM). Na miejscu drugim uplasowała się OSP Spytkowo (woj. warmińsko-mazurskie), która zajęła ponadto trzecie miejsce w manewrowaniu łodzią motorową w drugiej klasie silnika (od 50 KM). Trzecią najlepszą załogą kobiecą została OSP Stare Skoszewy z woj. łódzkiego. W konkurencji specjalnej Water Fighters, przygotowywanej przez partnera strategicznego mistrzostw Aries Power Equipment/Honda Marine, zwyciężyli strażacy-ratownicy z OSP Solec Kujawski.
Zwycięzcy klasyfikacji generalnej oraz w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary, dyplomy i nagrody w postaci specjalistycznego sprzętu ratowniczego, umundurowania i odzieży ochronnej.