• Tłumacz języka migowego
Różności

Modernizacja KM PSP w Przemyślu

26 Października 2017

Dzięki środkom z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2017-2020” Komenda Miejska PSP w Przemyślu zyskała nowy budynek garażowy wraz z myjnią i warsztatem naprawczym.

Całkowita powierzchnia budynku to prawie 348 m kw. Największą część zajmuje pomieszczenie garażu, w którym umieszczonych zostanie część samochodów bojowych stanowiących wyposażenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Przemyślu.
Kolejnym pomieszczeniem jest w pełni wyposażony warsztat. Przecinarka plazmowa, prasa hydrauliczna, kompresor, spawarka, wózki z kompletami kluczy, stoły warsztatowe z narzędziami to tylko niektóre elementy pozwalające strażakom na dokonywanie drobnych remontów czy napraw.
Podczas uroczystości była także okazja, aby podziękować strażakom za ich codzienną służbę. Funkcjonariusze PSP otrzymali z rąk ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka Krzyże Zasługi oraz medale „Za Długoletnią Służbę”.

– To państwa profesjonalizm, poświęcenie i zaangażowanie sprawiają, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie – powiedział minister.

W trakcie apelu szef MSWiA wręczył również medal „Młody Bohater”. Został nim odznaczony Mateusz Krul. W styczniu tego roku nastolatek uratował 29-letniego mężczyznę, pod którym załamał się lód na Wisłoku. Natychmiast ruszył z pomocą. Pożyczył od łowiącego niedaleko ryby wędkarza wędkę i podał ją tonącemu mężczyźnie. Dzięki temu udało się wyciągnąć go na brzeg i zapobiec tragedii.
W uroczystym apelu uczestniczyli m.in. komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, posłowie na Sejm RP, a także władze samorządowe.

KW PSP w Rzeszowie
fot. Marcin Betleja

październik 2017

do góry