• Tłumacz języka migowego
Różności

Kobiety straży 2019

5 Lutego 2019

Pod koniec 2017 r. strażacy z OSP Maków Dolny wpadli na pomysł wydania nietypowego kalendarza. Chcieli w ten sposób wypromować działalność kobiet w swojej jednostce. Tak powstał kalendarz „Kobiety straży 2018”, o którym było głośno nie tylko w ich okolicy. Tym razem projekt ma już zasięg ogólnopolski – dzięki osobom i instytucjom, które zdecydowały się go wesprzeć.

Druhowie ponowili zeszłoroczną inicjatywę z jeszcze lepszym skutkiem. Projekt zyskał poparcie Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, która zaprosiła druhny do Pałacu Prezydenckiego na początku 2019 r. Udało się również otrzymać honorowy patronat marszałka województwa małopolskiego, patronat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Radia Kraków, „Gazety Krakowskiej” oraz lokalnych mediów i partnerów.

Celem projektu ,,Kobiety Straży 2019'' jest przypomnienie, jak dużą rolę we współczesnym świecie odgrywają kobiety. W minionym roku obchodziliśmy setną rocznicę uzyskania w Polsce przez kobiety praw wyborczych. W szeregach OSP Maków Dolny panie są doskonale wyszkolone, biorą udział w działaniach i na wiele sposobów pomagają rozwijać jednostkę.

Środki z kalendarza będą przeznaczane na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP Maków Dolny. Autorem zdjęć jest pasjonat fotografii ratowniczej Mateusz Wilczek, a pomysłodawcą projektu prezes OSP Maków Dolny Mateusz Szklarczyk wraz z druhnami.

do góry