• Tłumacz języka migowego
Różności

Iskierka dla najmłodszych

23 Maja 2016

W Komendzie Powiatowej PSP w Legionowie można już zwiedzać salę edukacyjną „Iskierka”. Jej otwarcia uroczyście dokonał komendant powiatowy PSP w Legionowie st. bryg. Mieczysław Klimczak wraz z Zosią – jedną z pierwszych użytkowniczek sali. Wstęgę przecinali m.in. starosta legionowski Robert Wróbel oraz prezydent Legionowa Roman Smogorzewski. Wśród zaproszonych gości był pełniący wówczas obowiązki mazowieckiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Janusz Szylar.

Sala edukacyjna „Iskierka” składa się z dwóch pomieszczeń. Pierwsze z nich to mieszkanie, w którym wydzielono kuchnię, łazienkę, salon i pokój dziecięcy. Drugie pomieszczenie służy jako punkt zbiórki, w którym (po przeprowadzeniu ewakuacji) dzieci zapoznawane są ze znakami bezpieczeństwa oraz budową i zasadą działania podręcznego sprzętu gaśniczego.

W czasie zajęć w „Iskierce” uczą się, jak zaalarmować straż pożarną, gdy widzą zagrożenie. Stają się też świadkami akcji ratowniczo-gaśniczej obserwowanej na ekranie. Podczas przykładowej ewakuacji nabierają umiejętności właściwego zachowania się w strefie zadymienia. Po ukończeniu zajęć otrzymują zaś certyfikat dzielnego małego ratownika oraz pamiątkowy plan lekcji z pojazdem strażackim.

opr. KP PSP Legionowo

fot. Marek Karpowicz 

maj 2016

do góry