• Tłumacz języka migowego
Różności

GBA dla ochotników z Bruszewa

24 Października 2018

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Bruszewie otrzymała średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 3/16 zabudowany na podwoziu Volvo FLD3C.

Uroczystość przekazania samochodu odbyła się 15 października 2018 r. na placu przed bazyliką mniejszą w Sokołach (powiat wysokomazowiecki). Jego zakup stał się możliwy dzięki pozyskaniu środków z budżetu gminy Sokoły, z firm ubezpieczeniowych będących w dyspozycji komendanta głównego PSP oraz Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Całkowita wartość pojazdu to prawie 800 tys. zł.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku o gotowości do uroczystego apelu z okazji przekazania pojazdu ratowniczo-gaśniczego wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji, posłowi na Sejm RP Jarosławowi Zielińskiemu. Dokonał on przeglądu pododdziału z pocztami sztandarowymi z terenu parafii i przywitania, po czym nastąpiło podniesienie flagi państwowej. Józef Zajkowski, wójt gminy Sokoły, jako gospodarz terenu powitał przybyłych gości.

Po wystąpieniu Jarosława Zielińskiego, który przejął wówczas głos, nastąpiła ceremonia przekazania pojazdu,  przecięcie symbolicznej wstęgi oraz poświęcenie samochodu, którego dokonali ks. kanonik Czesław Małż, ks. Wojciech Ejsmont – wojewódzki kapelan strażaków oraz ks. Radosław Kubeł – diecezjalny kapelan strażaków. Kolejnymi punktami apelu były wystąpienia zaproszonych gości oraz złożenie na ich ręce przez zarząd OSP Bruszewo podziękowań i pamiątkowych grawertonów.

red.

fot Tomasz Sieczuk KP PSP Wysokie Mazowieckie

październik 2018

 

do góry