• Tłumacz języka migowego
Różności

Nowy samochód dla OSP Podgórze

24 Października 2018

Nowy samochód dla OSP Podgórze

Ochotnicza Straż Pożarna w Podgórzu (gmina Łomża, woj. podlaskie) wzbogaciła się o nowy samochód pożarniczy.

 

Uroczystość związana z otrzymaniem nowego samochodu odbyła się 15 października 2018 r. Rozpoczęła ją msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Podgórzu. Dalsza część odbyła się na placu przed remizą. W obecności wielu zgromadzonych gości i mieszkańców Podgórza jednostka OSP otrzymała nowy  średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA-Rt 4,5/24 na podwoziu MAN. Jego koszt to 848 700 zł. Gmina otrzymała dofinansowanie do zakupu – z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 425 tys. zł oraz ze środków ubezpieczeniowych KG PSP w wysokości 75 tysięcy zł. Nowy nabytek zastąpi ponad dwudziestoletni, wysłużony już samochód marki Jelcz.

Honorowymi gośćmi uroczystości byli: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji i poseł na sejm RP Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski oraz podlaski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Jarosław Wendt. Uczestniczyli w niej także przedstawiciele administracji samorządowej powiatu łomżyńskiego oraz podmiotów współpracujących z jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Podczas uroczystości padło wiele słów podziękowania dla strażaków za ich codzienną służbę na rzecz nie tylko mieszkańców Podgórza, ale całego powiatu łomżyńskiego.

red.
fot. arch. KM PSP w Łomży
październik 2018

do góry