Różności

Biegacze w Créteil

3 Grudnia 2018

Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków

Dużym sukcesem polskich strażaków zakończył się Międzynarodowy Przełajowy Bieg Strażaków, który odbył się 17 listopada 2018 r. w miejscowości Créteil pod Paryżem.

W 37. edycji zawodów wystartowało prawie 500 strażaków z całej Europy, wśród nich sześcioosobowa reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej. Organizatorzy przygotowali bardzo trudną, zróżnicowaną przełajową trasę o długości ok. 18,5 km, którą wytyczono, wykorzystując każde napotkane wzniesienie, aby jeszcze bardziej utrudnić zawodnikom zadanie dotarcia do mety.

Polscy strażacy poradzili sobie znakomicie, w komplecie meldując się na mecie w pierwszej dziesiątce. Najlepszy spośród naszych reprezentantów był mł. asp. Bartłomiej Przedwojewski (KM PSP Wrocław), który stanął na drugim stopniu podium. Niestety nie udało mu się zwyciężyć w tych zawodach po raz trzeci z rzędu, musiał uznać wyższość strażaka z Portugalii – Hugo Daniela Santosa. Trzecie miejsce zajął zawodnik gospodarzy Geoffrey Poly, reprezentujący Brygadę Paryską.

A oto miejsca pozostałych reprezentantów Polski w klasyfikacji generalnej:

• 5. – st. kpt. Andrzej Szpunar, KM PSP Rzeszów – zajął trzecie miejsce w klasyfikacji zawodników międzynarodowych,
  • 6. – asp. Seweryn Pogocki, KW PSP Łódź,
  • 8. – str. Łukasz Ludkiewicz, KP PSP Zgorzelec,
  • 9. – asp. Maciej Dawidziuk, KM PSP Jelenia Góra,
  • 10. – asp. Tomasz Musiał, KM PSP Leszno.

Tak wyśmienite wyniki indywidualne dały polskiej reprezentacji bezapelacyjne zwycięstwo w nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej zawodów.

Tegoroczny sezon startowy obfituje w wyjątkowe sukcesy najlepszych polskich strażaków biegaczy, kolejnym znakomitym występem nasi reprezentanci potwierdzili zdobyty w tym roku we Włoszech tytuł drużynowych mistrzów Europy strażaków w biegu ulicznym.