• Tłumacz języka migowego
Różności

Augustowski sztandar

3 Grudnia 2018

Uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie

 

Uroczyste nadanie sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie nastąpiło 18 listopada na Rynku Zygmunta Augusta. Został on ufundowany przez Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Wydarzenie to poprzedzone było nabożeństwem w bazylice p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Augustowie, odprawionym przez ks. Wojciecha Jabłońskiego – kapelana augustowskich strażaków oraz ks. kpt. Wojciecha Ejsmonta – wojewódzkiego kapelana strażaków.

Uroczysty apel rozpoczął się złożeniem meldunku wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji, posłowi na Sejm RP – Jarosławowi Zielińskiemu, który dokonał przeglądu i powitania pododdziałów PSP i OSP.

Zaproszonych gości oraz strażaków powitał komendant powiatowy PSP w Augustowie st. bryg. Leszek Krzyżewski. Skierował on wyrazy wdzięczności do wszystkich fundatorów, dziękując za hojność i życzliwość przy realizacji przedsięwzięcia. Wręczenie sztandaru zostało poprzedzone wbiciem pamiątkowych gwoździ przez gości honorowych oraz poświęceniem sztandaru. Wręczenia dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Udział w uroczystości ponadto wzięli: komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski, podlaski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Jarosław Wendt oraz strażacy z województwa podlaskiego.

fot. Marek Bucko
listopad 2018

do góry