• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

www.informacjakryzysowa.pl

24 Lipca 2018

Słyszeliście o rodzinnym planie ewakuacyjnym? Jest to przewodnik stanowiący pomoc w przygotowaniu siebie i pozostałych domowników na wypadek ewakuacji. O ile zagrożenie skutkujące ewakuacją może nas zaskoczyć, o tyle korzystając z planu, możemy się do niej przygotować wcześniej, tak żeby zminimalizować związany z nią stres.

Te oraz wiele innych istotnych informacji znajdziemy na portalu www.informacjakryzysowa.pl, tworzonym przez Centrum Informacji Kryzysowej.

CIK stanowi część Zespołu Obserwacji Ziemi w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk. Jego celem jest zwiększanie efektywności działań w obszarze ratownictwa i zarządzania kryzysowego.

Już wchodząc na stronę główną, można się przekonać, jak wielki zasób informacji oferuje nam portal. Poza poradnikami odnajdziemy odnośniki do wielu zarówno krajowych, jak i międzynarodowych źródeł informacji kryzysowej oraz portali związanych z zarządzaniem kryzysowym. Dla osób zainteresowanych udostępniono również informacje na temat narzędzi związanych z geoinformacją oraz teledetekcją.

Strona jest niewątpliwie warta uwagi. Jednak zamiast opisywać, co można znaleźć w jej poszczególnych sekcjach, pozwolę sobie po prostu zaprosić do jej odwiedzenia.

TB

czerwiec 2018

do góry