• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

RATUJ – portal dla ratowników

15 Grudnia 2016

W ratownictwie medycznym co i rusz coś się zmienia. Aby być na bieżąco ze zmianami, warto zaglądać na stronę ratuj.edu.pl. Możemy na niej znaleźć wiele ciekawych artykułów dotyczących różnych zagadnień z tej dziedziny. Co istotne, znalazło się wśród nich kilka interesujących tekstów mówiących o współpracy zespołów pogotowia ratunkowego z jednostkami ochrony przeciwpożarowej podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Portal ma przejrzysty podział tematyczny, co ułatwia poruszanie się po nim. W zakładkach umieszczono m.in. informacje dotyczące aktualności w branży czy kursów pierwszej pomocy. Z pewnością warto zajrzeć do Publikacji, gdzie znajdziemy krótkie omówienie najnowszych wydawnictw przydatnych w pogłębianiu wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego. Szczególnie zainteresowały mnie materiały o kwalifikowanej pierwszej pomocy, a zwłaszcza mitach, które się z nią wiążą. Okazuje się, że nie zawsze działamy zgodnie z tym, co wynika z badań naukowych i przepisów prawa.

Na stronie zamieszczono kalendarium wydarzeń związanych z ratownictwem medycznym. Możemy też zapoznać się z artykułami historycznymi, np. „Zanim ustalono 30:2”. Atutem portalu jest to, że teksty, które są na nim publikowane, mogą zaciekawić nie tylko ratowników medycznych. O tym, jak wyglądała pierwsza pomoc 100 lat temu, chętnie przeczytają także inni.

PJ

Fot. 1 Fot. 2

Fot. 3

do góry