• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Na czasie z wiedzą

31 Października 2015

Wprowadzenie ratownictwa medycznego w KSRG wiązało się z opracowaniem procedur dotyczących realizacji tych działań. Procedury te zmieniały się, w miarę jak rosła wiedza i doświadczenie osób zajmujących się ratownictwem medycznym. W ostatnim czasie dzięki rozwojowi technologii cyfrowej dostępność do wiedzy znacznie wzrosła. Jak jednak z ogromu informacji wybrać te właściwe, rzetelne źródła?

Od lat stosujemy w doskonaleniu zawodowym formę wykładu wzbogaconego prezentacjami. W naszych strukturach powstało wiele różnorodnych materiałów. Praktycznie nie ma możliwości oceny ich wartości. Aby poprawić tę sytuację, grono koordynatorów, wykładowców i instruktorów ratownictwa medycznego postanowiło opracować zestaw prezentacji umożliwiających prowadzenie zajęć na kursach kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz doskonalenia zawodowego w jednostkach.

Na stronie kpp.strazak.edu.pl udostępnione zostały prezentacje oparte na procedurach z zakresu ratownictwa medycznego i aktualnej wiedzy na ten temat. Są one dostępne bezpłatnie, a wymóg logowania się wynika z potrzeby utrzymania przez autorów kontaktu z użytkownikami i wymiany ewentualnych uwag. Prezentacje dostępne są w trybie online. Są stale aktualizowane, wszyscy użytkownicy równocześnie mają dostęp do bieżących informacji. Wkrótce pojawi się ich kolejna aktualizacja - związana z modyfikacjami, które pojawiły się w nowych wytycznych ITLS. Pod koniec tego roku nastąpi również ogłoszenie nowych „Wytycznych resuscytacji ERC”, co także znajdzie  odzwierciedlenie w zmianach wprowadzonych do treści prezentacji.

Warto z nich korzystać, by na bieżąco mieć dostęp do aktualnej wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego, a także ujednolicać standardy postępowania.

Jacek Nitecki

{gallery}galeria/10-15/www-na-czasie-z-wiedza{/gallery}

do góry