• Tłumacz języka migowego
WWW@pożarnictwo

Jak to się robi?

1 Października 2015

Każdy strażak powinien znać zasady kwalifikowanej pierwszej pomocy. Co więcej - z zamkniętymi oczami przeprowadzić ją od początku do końca. I choć tak być powinno, to niestety praktyka pokazuje, że KPP nastręcza wielu problemów. Stres, konieczność szybkiego podejmowania decyzji, presja czasu - to wszystko z pewnością przeszkadza.

Aby nieco ułatwić strażakom-ratownikom zadanie, Jacek Nitecki, Mariusz Chomoncik, Leszek Smolarczyk, Cezary Dobrodziej i Artur Luzar stworzyli aplikację Ratownik, którą odnaleźć można na stronie www.aplikacja-ratownik.pl.

Zawiera ona informacje opracowane na podstawie „Zasad organizacji ratownictwa medycznego w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym”, uzupełnione o zasady udzielania wsparcia psychicznego osobom uczestniczącym w działaniach ratowniczych, a także o testy wiedzy zaczerpnięte z portalu www.straz.swiebodzin.pl.

Zanim zdecydujemy się na zainstalowanie aplikacji na swoim tablecie bądź telefonie, możemy zobaczyć za pośrednictwem strony internetowej, jak ona działa. Wystarczy skorzystać z podanego na stronie głównej linku, by w przeglądarce otworzyło się okno z widokiem ekranu zbliżonego do tego, jaki spotkamy w większości urządzeń mobilnych.

Aplikacja ma krótkie menu, w którym znajdują się zakładki: Procedury, Sprzęt oraz Testy. I zdecydowanie lepiej zamiast czytać o tym, co w której zakładce się znajduje, samodzielnie je obejrzeć.

eM.

do góry