• Tłumacz języka migowego
Kalejdoskop akcji Anna Klichowska

Pożar hali zakładu produkującego świece i znicze w Bystrzycy

4 Kwietnia 2022

fot. KP PSP w Oławie4 kwietnia 2022 r. - pożar hali zakładu produkującego świece i znicze w Bystrzycy. Przybyłe na miejsce zdarzenia zastępy straży pożarnych zastały znaczną część hali oraz zbiorniki zewnętrzne z parafiną ogarnięte ogniem. Płonąca parafina rozlewała się po terenie zakładu.

W pierwszej kolejności strażacy zajęli się obroną części hali, której nie dosięgnęły jeszcze płomienie. Na miejsce docierały kolejne zastępy, teren akcji został podzielony na odcinki bojowe. Do gaszenia płomieni wykorzystywano pianę i proszek gaśniczy. Na miejsce została wysłana także cysterna i samochód proszkowy z JRG 4 we Wrocławiu oraz kontener ze środkiem pianotwórczym i PGaz z JRG 7. Konieczne było wycięcie otworów w metalowym dachu zagrożonych hal w celu dotarcia prądami gaśniczymi do płonącego wnętrza. Mimo że na terenie zakładu znajdowały się hydranty, konieczne było dowożenie środka gaśniczego z innych, oddalonych o kilkaset metrów od miejsca pożaru.

W akcji gaśniczej trwającej ponad 7 godz. brało udział 36 zastępów PSP i OSP. Spłonęły zbiorniki z parafiną zlokalizowane na zewnątrz obiektu, beczki i mniejsze zbiorniki oraz hale produkcyjne o powierzchni około 700 m² i znajdujące się w nich maszyny, produkty oraz surowce.

źródło: KP PSP w Oławie

 

Anna Klichowska Anna Klichowska
do góry