• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Klichowska

Ostatnie artykuły

 • Akcja ratunkowa nad jeziorem Winiary w Gnieźnie

  Akcja ratunkowa nad jeziorem Winiary w Gnieźnie

  12 lipca 2023 r. - akcja ratunkowa nad jeziorem Winiary w Gnieźnie. Mężczyzna wszedł do wody, zanurzył się i nie wypłynął. Na miejsce dotarły zastępy z JRG w Gnieźnie i SGRW-N z Poznania oraz OSP z Trzemeszna i Łubowa, dysponujące łodziami. Strażacy w kombinezonach wypornościowych przeszukali linię brzegową jeziora, odnajdując mężczyznę ok. 8 m od brzegu. Ewakuowali go na ląd i prowadzili akcję resuscytacyjną aż do przyjazdu ZRM. Wspólnymi siłami udało się przywrócić poszkodowanemu tętno.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2023-07-12
 • Pożary upraw rolnych na terenie województwa opolskiego

  Pożary upraw rolnych na terenie województwa opolskiego

  8-10 lipca 2023 r. - pożary upraw rolnych na terenie województwa opolskiego. W weekend 8-10 lipca strażacy przeprowadzili 21 interwencji związanych z pożarami: dziewięć na rżyskach, tyle samo na polach zbóż oraz trzy z powodu objęcia ogniem słomy po kombajnie. Oprócz upraw spłonęły: kombajn, samochód osobowy i dwie prasy do słomy. Straty popożarowe oszacowane zostały na 2,5 mln zł. Działania prowadziło 151 zastępów PSP i OSP. Wykorzystano także samolot gaśniczy Dromader Lasów Państwowych. Prawdopodobną przyczyną pożarów było zaprószenie ognia podczas prac żniwnych oraz powstanie iskier w wyniku działań maszyn pracujących na polu.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2023-07-08
 • Pożar lasu w pobliżu miejscowości Wilcze

  Pożar lasu w pobliżu miejscowości Wilcze

  4 lipca 2023 r. - pożar lasu w pobliżu miejscowości Wilcze. Strażacy zastali ogień w obszarze zrębu, a porywisty wiatr rozprzestrzeniał go w kierunku młodnika oraz w głąb lasu. Ognie lotne krążyły ponad głowami strażaków, przełamując linie obrony. W działania trwające 10 godz. zaangażowano 16 pojazdów oraz dwa samoloty gaśnicze. Do gaszenia 3 ha powierzchni zużyto 360 tys. l wody oraz 100 l zwilżacza i środka pianotwórczego.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2023-07-04
 • Pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Dębsko-Ośrodek

  Pożar budynku wielorodzinnego w miejscowości Dębsko-Ośrodek

  1 lipca 2023 r. - pożar budynku wielorodzinnego wmiejscowości Dębsko-Ośrodek. Ogniem objęty był dach oraz poddasze. W budynku przebywały 24 osoby, 21 ewakuowało się o własnych siłach. Za pomocą drabiny przenośnej strażacy ewakuowali z piętra kobietę, której udzielili kpp, przekazując ją następnie ZRM. Odnalezione zostały pozostałe dwie osoby, jednak nie udało się ich uratować. Strażacy zbudowali kilka linii gaśniczych w natarciu. Punkt czerpania wody powstał na moście na rzece Swędrni w Koźminku. Strażacy rozcięli i usunęli konstrukcję palącego się dachu oraz poddasza. W działaniach trwających ponad 10 godz. uczestniczyło 27 zastępów.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2023-07-01
 • Wyciek gazu w Żywcu

  Wyciek gazu w Żywcu

  1 lipca 2023 r. - wyciek gazu w Żywcu. Podczas wiercenia otworu do montażu instalacji pompy ciepła natrafiono na złoże gazu o właściwościach wybuchowych. Na miejsce akcji zadysponowanych zostało łącznie 39 strażaków PSP i OSP. Wyznaczono strefę niebezpieczną i ewakuowano mieszkańców w promieniu 100 m. Strażacy rozstawili kurtynę wodną i przygotowali prądy wody na wypadek zapłonu gazu. Wtłoczyli wodę do odwiertu oraz zabezpieczyli prace związane z „cementowaniem” otworu, które prowadziła firma realizująca prace wiertnicze. Zastęp SGRChem-Eko z Bielska-Białej na bieżąco monitorował stężenie wydobywającego się gazu.

   

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2023-07-01
wszystkie artykuły autora

do góry