• Tłumacz języka migowego

Autor Anna Klichowska

Ostatnie artykuły

 • Pożar hali produkcyjnej w Mikołowie

  Pożar hali produkcyjnej w Mikołowie

  9 kwietnia 2024 r. – pożar hali produkcyjnej w Mikołowie. 39 zastępów straży pożarnej walczyło z płomieniami. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Objęty ogniem budynek stanowił część kompleksu bezpośrednio połączonych ze sobą budynków. Powierzchnia pożaru to ponad 3200 m². Po opanowaniu pożaru strażacy przystąpili do dogaszania pogorzeliska.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2024-04-09
 • Wypadek na trasie S61 Ełk – Suwałki

  Wypadek na trasie S61 Ełk – Suwałki

  25 marca 2024 r. – wypadek na trasie S61 Ełk – Suwałki. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych – podróżowali nimi tylko kierowcy, nie było w nich pasażerów. Jeden z kierowców został zakleszczony we wraku. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, za pomocą narzędzi hydraulicznych utworzyli dostęp i ewakuowali osobę poszkodowaną. Mężczyzna został przekazany ZRM.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2024-03-25
 • Pomoc udzielona sarnie w Bestwinie

  Pomoc udzielona sarnie w Bestwinie

  17 marca 2024 r. – pomoc udzielona sarnie w Bestwinie. Zwierzę zaplątało się w sznurki ok. 30 m od brzegu stawu. Strażacy, ubrani w suche skafandry, uwolnili sarnę i wyciągnęli ją na brzeg. Wycieńczone zwierzę przekazali pracownikom Ośrodka Rehabilitacji „Mysikrólik”.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2024-03-17
 • Wypadek lotniczy w miejscowości Kaplityny

  Wypadek lotniczy w miejscowości Kaplityny

  14 lutego 2024 r. – wypadek lotniczy w miejscowości Kaplityny. Około 200 m od zabudowań mieszkalnych spadła awionetka, którą podróżowało dwóch mężczyzn. Strażacy zastali rozbity samolot, w którym znajdował się przytomny poszkodowany. Drugiemu mężczyźnie pomocy udzielali świadkowie zdarzenia. Strażacy ewakuowali poszkodowanego z awionetki i udzielili mu kpp. Równolegle przejęli udzielanie pomocy drugiemu, nieprzytomnemu mężczyźnie, który przekazany został następnie ZRM. Niestety mężczyzna zmarł. Drugi poszkodowany został zabrany do szpitala. Strażacy zabezpieczyli również miejsce zdarzenia, rozkładając wokół rozbitego samolotu tzw. poduszkę piany gaśniczej.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2024-02-14
 • Wybuch gazu i pożar w budynku wielorodzinnym w Szczecinie

  Wybuch gazu i pożar w budynku wielorodzinnym w Szczecinie

  2 lutego 2024 r. – wybuch gazu i pożar w budynku wielorodzinnym w Szczecinie. Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce zdarzenia, udzielił kpp rannej osobie i przystąpił do działań gaśniczych. Poszkodowana osoba została przewieziona do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego. W akcji udział wzięło 12 zastępów z JRG 1, JRG 2, JRG 3 oraz OSP Śmierdnica.

  Dział
  Kalejdoskop akcji
  Data publikacji
  2024-02-02
wszystkie artykuły autora

do góry