• Tłumacz języka migowego
Różności

W patriotycznym tonie

20 Grudnia 2015

Listopad to miesiąc szczególny – czas Narodowego Święta Niepodległości, kształtowania postaw patriotycznych i polskości. W tym roku to także 185. rocznica wybuchu Powstania Listopadowego – zrywu niepodległościowego, dla którego uczczenia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej obchodzony jest Dzień Podchorążego.

Uroczystość przekazania podchorążym kluczy do bram uczelni odbyła się w 34. rocznicę zawiązania strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej. Wzięli w niej udział m.in.: sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, dyrektor Departamentu ds. Kształcenia Ogólnego i Wychowania w Ministerstwie Edukacji Narodowej Anna Wesołowska, dyrektor Departamentu Ratownictwa i Ochrony Ludności w MSWiA Sławomir Górski, komendant główny PSP wraz z zastępcami i dyrektorami biur KG PSP, przedstawiciele komitetu strajkowego z 1981 r., a także związków zawodowych, duchowieństwa, Senatu i kadry uczelni. Podczas uroczystości uhonorowano medalami, awansami na wyższe stopnie służbowe oraz dyplomami i nagrodami wyróżniających się funkcjonariuszy PSP, podchorążych i wykładowców SGSP. Uroczystość uatrakcyjnił występ Chóru Akademickiego SGSP pod dyrekcją Edwarda Bogdana oraz program artystyczny w wykonaniu studentów-podchorążych.

Dzień wcześniej w kościele pw. św. Stanisława Kostki odbyła się msza święta z udziałem kadry i studentów uczelni. Złożono także kwiaty na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i przed budynkiem SGSP, pod tablicą upamiętniającą wydarzenia strajkowe.

r.

fot. Bogdan Romanowski

Grudzień 2015

do góry