• Tłumacz języka migowego
Różności

Trener jak żaden inny

12 Lipca 2019

Po ciężkiej chorobie 29 maja 2019 r. zmarł asp. sztab. w st. spocz. Piotr Sokołowski – wieloletni trener reprezentacji Polski w sporcie pożarniczym, wychowawca wielu znakomitych strażaków sportowców, wyróżniony Srebrną Odznaką za Zasługi dla Sportu, przyznawaną przez ministra sportu i turystyki.

Od 1997 r. był pierwszym trenerem męskiej reprezentacji Polski PSP w sporcie pożarniczym. W latach 2005-2010 pracował w Biurze Szkolenia Komendy Głównej PSP Warszawie. Trenował wielu rekordzistów Polski, medalistów największych imprez sportowych. To ich osobiste sukcesy były dla niego paliwem, mobilizującym go do jeszcze większego zaangażowania w proces treningowy.

W 2013 r. zainicjował powstanie pierwszej w Polsce i jak na razie jedynej żeńskiej drużyny w sporcie pożarniczym. Między innymi dzięki jego zapałowi w krótkim czasie zawodniczki osiągnęły ogromny sukces. Zdobywały medale mistrzostw świata i biły rekordy. Do dziś nie minęło wielkie zaskoczenie najlepszych na świecie Czechów, Rosjan czy Białorusinów świetnym przygotowaniem polskiej drużyny .

Z wielu stron świata do Polski płyną kondolencje od strażaków. Piotr był niekwestionowanym autorytetem w międzynarodowym środowisku trenerów i zawodników, liderem, którego opinii słuchali obecni rekordziści świata. Współpraca z nim stanowiła powód do dumy.

Piotr Kalinowski
fot. arch. KG PSP

czerwiec 2019

do góry