• Tłumacz języka migowego
Różności

Świąteczne spotkania

21 Maja 2019

Komenda Główna Policji była gospodarzem tegorocznego spotkania wielkanocnego służb podległych MSWiA.

Uczestniczył w nim minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski oraz jego dwaj zastępcy, a także komendanci wojewódzcy PSP, komendanci szkół pożarniczych, dyrektor CNBOP, Centralnego Muzeum Pożarnictwa oraz dyrektorzy biur Komendy Głównej PSP.

Czas Świąt Wielkanocnych dla wielu z was, funkcjonariuszy, to nie będzie czas, który będziecie mogli dzielić z waszymi rodzinami – zwrócił się do zebranych minister Joachim Brudziński. – Będzie to czas kolejnej służby, kolejnych godzin poświęconych naszym rodakom, aby mogli te święta spędzać w spokoju i bezpiecznie. I przede wszystkim za to chciałbym wam, panie i panowie, podziękować. Te święta, podobnie jak Święta Bożego Narodzenia, to kolejny czas, kiedy uświadamiamy sobie, że jesteśmy państwem bezpiecznym i spokojnym, ale nic nie jest dane raz na zawsze.

Sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński przypomniał w swojej wypowiedzi o wysokich ocenach zaufania, jakie społeczeństwo wystawiło w sondażach służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo. Gen. brygadier Leszek Suski złożył wszystkim funkcjonariuszom i ich rodzinom świąteczne życzenia, dużo zdrowia oraz spędzenia ich w rodzinnej atmosferze. Życzenia złożyli także księża kapelani uczestniczący w świątecznym spotkaniu.

Święta Wielkanocne były także okazją do tradycyjnego spotkania kierownictwa Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi KG PSP, które odbyło się 18 kwietnia 2019 r.

Życzenia wszystkim w imieniu własnym oraz kierownictwa KG PSP złożył komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski.

Poświęcenia pokarmów dokonał ks. kpt. Jerzy Sieńkowski, kapelan mazowieckich strażaków. Na zakończenie zgodnie z tradycją uczestnicy spotkania symbolicznie podzielili się jajkiem oraz złożyli sobie życzenia.

fot. arch. KGP, Tomasz Banaczkowski

kwiecień 2019

do góry