• Tłumacz języka migowego
Różności Katarzyna Krzoska

Strażacy znowu pierwsi!

10 Kwietnia 2017

Strażacy znowu pierwsi!

W służbę strażaka, zarówno zawodowego, jak i ochotnika, wpisane jest pomaganie ludziom. Przyrzeczenie ofiarności i męstwa w ratowaniu zagrożonego życia ludzkiego i zdrowia obowiązuje nas stale, nie tylko wtedy, gdy pełnimy czynną służbę w podziale bojowym.

Jedną z form pomocy o ogromnym znaczeniu jest honorowe krwiodawstwo. Nawet najmłodsi wiedzą, że strażak to ktoś, kto przede wszystkim pomaga. Udział strażaków w szlachetnej działalności krwiodawczej jest wobec tego wysoce pożądany. Przekonanie o tym, że strażacka brać bardzo chętnie stawia czoła trudnym wyzwaniom i działa na rzecz innych ludzi, potwierdzają działania Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK działającego przy Komendzie Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, zrzeszającego funkcjonariuszy PSP, druhów OSP oraz osoby niezwiązane ze strażackim mundurem.

W tym roku już po raz czwarty klubowicze wzięli udział w ogólnopolskim programie Polskiego Czerwonego Krzyża „Ognisty ratownik – gorąca krew”. Po ubiegłorocznym sukcesie i zajęciu I miejsca także w tym roku, w już 11. edycji programu, ponowili swój sukces w kategorii „Najaktywniejsza jednostka PSP”.

Nadmienić należy, że w tej właśnie kategorii do programu zgłoszono 53 jednostki PSP z całej Polski. Wysiłek strażaków biorących udział w akcji przełożył się na pozyskanie w 2016 r. 7260 l krwi.

Laureaci tegorocznej edycji programu „Strażacy w honorowym krwiodawstwie. Ognisty ratownik – gorąca krew” w kategorii „Najaktywniejsza jednostka PSP”: I miejsce – Komenda Powiatowa PSP w Nakle n. Notecią, II miejsce – Komenda Powiatowa PSP w Brzesku, III miejsce – Komenda Powiatowa PSP w Mońkach.

st. sekc. Katarzyna Krzoska
fot. Katarzyna Krzoska

kwiecień 2017

Katarzyna Krzoska Katarzyna Krzoska
do góry