• Tłumacz języka migowego
Różności

Spotkanie wigilijne z ministrem

29 Stycznia 2018

Z funkcjonariuszami pełniącymi służbę podczas świąt Bożego Narodzenia spotkał się przy opłatku 21 grudnia w Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak i komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski. 

– W czasie, gdy wszyscy zasiądą do wigilijnej wieczerzy, by świętować – część z państwa będzie na służbie. I właśnie dlatego, by obywatele mogli w spokoju spotykać się z bliskimi w te święta, ktoś musi czuwać i dbać o bezpieczeństwo innych. Za tę służbę dziś wam dziękuję! – powiedział minister. W spotkaniu wzięli udział funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, którzy będą pełnili służbę podczas świąt, a także kadeci częstochowskiej szkoły pożarniczej.

Podczas spotkania minister nagrodził trzyletniego Maćka, który jak dotąd jest najmłodszym z Młodych Bohaterów wyróżnionych przez szefa MSWiA. – Maciuś jest małym chłopcem, ale już wie, że w życiu najważniejsza jest pomoc innym. Wiemy, że wyrośnie na dzielnego mężczyznę. Może zostanie policjantem lub strażakiem i będzie zapewniał bezpieczeństwo innym – powiedział minister, gratulując chłopcu i jego mamie.

Minister MSWiA wraz z komendantem głównym PSP odwiedzili także szkolną jednostkę ratowniczo-gaśniczą, w której spotkali się z pełniącą służbę załogą oraz zapoznali ze sprzętem zakupionym w ramach ustawy modernizacyjnej. Złożyli również wizytę z życzeniami świątecznymi w JRG 1 w Częstochowie.

red.
archiwum CS PSP w Częstochowie

styczeń 2018

do góry