• Tłumacz języka migowego
Różności

SpoKREWnieni służbą

29 Marca 2018

W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Tylko 1 marca w krwiobusach przed budynkiem MSWiA krew oddało prawie 200 funkcjonariuszy i żołnierzy.

 – W ubiegłym roku udało się nam zebrać 3 tys. 788 l krwi. Mam nadzieję, że w tej edycji, kiedy do funkcjonariuszy MSWiA dołączyli żołnierze, akcja przyniesie podobne efekty. Oddajemy w ten sposób hołd Żołnierzom Niezłomnym i pomagamy potrzebującym – powiedział Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, inaugurując 1 marca ogólnopolską zbiórkę krwi „SpoKREWnieni służbą”. W ramach II edycji akcji funkcjonariusze służb podległych MSWiA oraz Wojsko Polskie w hołdzie Żołnierzom Wyklętym oddają krew chorym i ofiarom wypadków. Tylko 1 marca w krwiobusach przed budynkiem MSWiA krew oddało prawie 200 funkcjonariuszy i żołnierzy. – Nazwa naszej akcji – „SpoKREWnieni służbą” jest bardzo wymowna, powiedziałbym nawet wieloznaczna, ale wszystkie jej znaczenia są bardzo głębokie, a jedno z tych znaczeń na pewno odwołuje się do naszej wspólnej służby Polsce – podkreślił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Podobnie jak w zeszłym roku w każdym województwie działają koordynatorzy akcji. W zbiórkę krwi włączyli się również wojewodowie. Zbiórki będą organizowane m.in. przed komendami i urzędami wojewódzkimi oraz w ponad 200 jednostkach Wojska Polskiego. Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że zbiórka krwi jest akcją ogólnopolską i choć zainicjowali ją funkcjonariusze i żołnierze, to może w niej wziąć udział każdy.

Informacje o zbiórce można znaleźć m.in. na Facebooku PSP i Twitterze KG PSP. Funkcjonariusze służb podległych MSWiA oddają krew od lat. Z własnej inicjatywy pomagają chorym i potrzebującym. W każdej ze służb działają kluby honorowych dawców krwi.

MSWiA

fot. Flickr MSWiA

marzec 2018

do góry