• Tłumacz języka migowego
Różności

Kreatywnie i z pasją

29 Marca 2018

Strażacy z OSP w Zawadzie Uszewskiej przeprowadzili w lutym konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Trzeba przyznać, że byli zaskoczeni liczbą złożonych prac – było ich aż 47. Wykonały je dzieci nie tylko z Zawady Uszewskiej, ale także z Uszwi, Biesiadek i innych okolicznych wiosek. 

Strażacy z OSP w Zawadzie Uszewskiej przeprowadzili w lutym konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat. Trzeba przyznać, że byli zaskoczeni liczbą złożonych prac – było ich aż 47. Wykonały je dzieci nie tylko z Zawady Uszewskiej, ale także z Uszwi, Biesiadek i innych okolicznych wiosek. Prace podzielono na dwie kategorie, ze względu na wiek autorów. Pierwsza kategoria obejmowała rysunki dzieci w wieku od 3 do 6 lat – zgłoszono w niej 28 prac, zaś druga kategoria wiekowa prace dzieci w wieku od 7 do 9 lat – w tej grupie nadesłanych zostało 19 rysunków.

Jury, w skład którego weszli: druh Józef Kuras – naczelnik OSP, druh Kamil Pawełek – prezes OSP, druhna Kinga Pabjan oraz druh Damian Pabian, dokonało oceny prac, biorąc pod uwagę m.in. staranność, kreatywność oraz samodzielność wykonania rysunków, trafność ukazania tematu przewodniego konkursu czy technikę wykonania. Jury miało bardzo trudne zadanie, aby wybrać najlepsze obrazki, gdyż wiele z nich zaskakiwało swoją pomysłowością, dlatego też komisja zdecydowała o zwiększeniu liczby nagród głównych i przyznaniu dwóch równorzędnych I i II miejsc w obu kategoriach. Zwycięzcami konkursu zostali: w kategorii wiekowej 3-6 lat Szymon Stachurski i ex aequo – Daria Koniarz, a w kategorii wiekowej 7-9 lat: Przemysław Kubacki i ex aequo – Marysia Buda.

Ogłoszenie laureatów oraz rozdanie pamiątkowych dyplomów i nagród miało miejsce 18 lutego w sali Domu Ludowego w Zawadzie Uszewskiej. Na wręczenie nagród zostali zaproszeni nie tylko zwycięzcy, lecz także wszyscy uczestnicy wraz z rodzicami, gdyż każdy z biorących udział w konkursie otrzymał upominek za swoje starania i aktywność. Laureaci zaś otrzymali dodatkowo dyplom, maskotkę oraz darmowy wstęp wraz z rodzicami do wielu ciekawych miejsc m.in. do Energylandii, Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, parku trampolin, teatru, multikina i ponad 15 innych miejsc w regionie. Ponadto strażacy przygotowali mały poczęstunek dla wszystkich przybyłych na spotkanie.

Mamy nadzieję, że konkurs zorganizowany przez naszą jednostkę był dla dzieci nie tylko dobrą zabawą umożliwiającą rozwijanie ich kreatywności, ale również pozwolił uświadomić młodym ludziom, jak ważną misję mają do wypełnienia ochotnicy. Przede wszystkim liczymy jednak na to, że uczył bezpiecznych zachowań w obliczu zagrożenia.

 Justyna Pawlik

fot. Justyna Pawlik

marzec 2018

do góry