• Tłumacz języka migowego
Różności Ireneusz Taraszka

Spartakiada

22 Marca 2017

Spartakiada - uczestnicy

Pierwsza Spartakiada Prewencyjna dla uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych z terenu powiatu odbyła się 24 stycznia 2017 r. na terenie III LO w Inowrocławiu.

Składała się z dwóch etapów. Pierwszy był test wiedzy (trzydzieści pytań z kodeksu ruchu drogowego, ochrony przeciwpożarowej oraz funkcjonowania Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego). W drugim uczestnicy mieli pokonać tor przeszkód, na który składał się między innymi: slalom między tyczkami, podjęcie działań resustytacyjnych na fantomie oraz wykonaniu węzła knagowego. Spartakiada miała uczyć podstawowych zasad bezpieczeństwa i zwiększyć poziom ich świadomości o zagrożeniach płynących z niewłaściwych zachowań.

Pomysłodawcami i organizatorami przedsięwzięcia byli: komenda powiatowa Policji w Inowrocławiu, starostwo powiatowe w Inowrocławiu, komenda powiatowa PSP w Inowrocławiu i Nadgoplański WOPR w Kruszwicy. Do udziału w Spartakiadzie zgłosiło się czternaście trzyosobowych zespołów (w każdym zespole musiała być co najmniej jedna dziewczyna).

Najlepszy wynik uzyskała drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Inowrocławiu w składzie: Oliwia Kończal, Michał Lamański, Tomasz Łęt. II miejsce uzyskali uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kruszwicy: Aleksandra Heymann, Szymon Skalski, Damian Sikorski, natomiast III miejsce wywalczył zespół z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Inowrocławiu: Ewa Stempniak, Dawid Marciniak, Mateusz Kurtysiak.

Zwycięzcom i uczestnikom, nagrody i upominki, wręczyli zaproszeni goście: wicestarosta Inowrocławski Włodzimierz Figas, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia Starostwa Powiatowego Robert Gołdecki, komendant powiatowy PSP w Inowrocławiu st. bryg. Rafał Wesołek, prezes Nadgoplańskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kruszwicy Maciej Banachowski oraz w imieniu komendanta powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcina Ratajczaka, asp. szt. Jacek Piątkowski.

Ireneusz Taraszka

marzec 2017

Ireneusz Taraszka Ireneusz Taraszka
do góry