• Tłumacz języka migowego
Różności Jędrzej Banasik

Rowerem dla Mateusza

22 Marca 2017

Mateusz Maluszkiewicz to strażak i ratownik wysokościowy. Nasz kolega. Przede wszystkim jednak – mąż i ojciec. Pod koniec 2015 r. uległ poważnemu wypadkowi.

Mateusz wraz z innymi strażakami usuwał skutki zniszczeń wywołanych silnymi wiatrami. Spadł wtedy z wysokości. Doznał licznych złamań i obrażeń wewnętrznych. Przeszedł wiele operacji, a czekają go kolejne. Zacięcie walczy o powrót do sprawności fizycznej.

Od zawsze był bardzo aktywny. Jako profesjonalny strażak i ratownik wysokościowy chętnie służył radą i pomocą młodszym kolegom. Jego zaparcie i dążenie do celu pomagało mu różnych polach. Udało się mu nawet wejść na Mont Blanc. Jeździł dużo na rowerze. Nierzadko wyprawiał się na ponad 100-kilometrowe wyjazdy.

Dołączcie do nas!

Zależy nam na tym, by wesprzeć Mateusza. Jak? Zamierzamy przejechać rowerami część Polski, a dokładniej – wyruszyć z Szarlejki pod Częstochową (siedziba Pozytywnie Aktywnych) i dotrzeć do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Słupsku. Chcemy przebyć trasę wynoszącą ponad 500 km w ciągu doby! Plan polega na tym, by za każdy przejechany kilometr pobrać od współuczestników wyprawy po złotówce i przekazać zebraną sumę Mateuszowi. Na razie jest nas dwóch. Mamy świadomość, że wynik akcji przyniesie efekt, jeśli przyłączycie się do nas. Każdy dodatkowy rower i dodatkowa para nóg to więcej złotówek, a tym samym większa szansa na realne wsparcie Mateusza. Celem akcji jest bowiem pomoc w zbiórce pieniędzy na rehabilitację i leczenie. Wydatki pochłaniają około 4000 zł na miesiąc. Mateusz nie poddaje się i walczy o swoje zdrowie, ale to bardzo długa i żmudna droga.

Dołączcie do nas w dowolnym miejscu na trasie (mapa przejazdu poniżej) i przejedzcie tyle kilometrów, ile tylko chcecie!

Szczegóły

Akcja ma charakter całkowicie dobrowolny, uczestnikom gwarantujemy porządną dawkę ruchu i podwójną satysfakcję z przejechanych kilometrów. Wyruszamy 30 kwietnia z Szarlejki, a do Słupska zamierzamy dotrzeć 1 maja. Trasa będzie przebiegała przez następujące miejscowości: Szarlejka – Nowa Brzeźnica (34 km) – Zduńska Wola (73 km) – Uniejów (47 km) – Koło (31 km) – Sompolno (21 km) – Inowrocław (61 km) – Bydgoszcz (49 km) – Chojnice (84 km) – Suchorze (83) – JRG nr 1 w Słupsku (25 km). Zapowiadamy, że z uwagi na możliwość wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych możliwe jest przełożenie startu na inny dzień. Akcję wsparła Maja Włoszczowska (obejmując patronat honorowy), a także Zbigniew Bródka, który – być może – przejedzie z nami część trasy.

Pokonajmy te kilometry razem dla Mateusza! A jeśli nie możecie wziąć udziału w naszej akcji, kibicujcie nam na odległość!

Mateusza można wesprzeć, wpłacając dowolne kwoty na rachunek:

Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia

Bank PKO SA I Oddział Wrocław

nr konta: 45 1240 1994 1111 0000 2495 6839

z dopiskiem: darowizna na cele ochrony zdrowia – „MATSTRAŻAK”

kpt. Jędrzej Banasik jest zastępcą dowódcy JRG 1 PSP w Słupsku
fot. Łukasz Telus

marzec 2017

Jędrzej Banasik Jędrzej Banasik
do góry