• Tłumacz języka migowego
Różności, WWW@pożarnictwo Emilia Klim

Ratownicy na czterech łapach

10 Stycznia 2022

Strona www.psyratownicze.eu to serwis poświęcony grupie poszukiwawczo-ratowniczej OSP Wołczkowo, czyli grupie przewodników z psami, nawigatorów i ratowników, dysponowanej przez różne służby na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zespół prowadzi działania związane z poszukiwaniem osób zaginionych, przy zaangażowaniu certyfikowanych psów ratowniczych i wykorzystując najnowsze metody poszukiwawcze.

W serwisie zapoznamy się m.in. z pracą psów ratowniczych, dowiemy się, do jakich zadań wykorzystuje się psy oraz jak się je szkoli. Strona oferuje też wiele ciekawostek, np. galerię zdjęć z ćwiczeń, egzaminów psów czy innych uroczystości. Znajdziemy tu również wiele odpowiedzi na nurtujące pytania, np. ile godzin może pracować pies ratowniczy, czy potrzebuje próbki zapachowej, aby podjąć trop, jakie są metody szkolenia czworonożnych ratowników.

Dodatkowy atut serwisu to wideoblog, w którym znajdziemy filmiki o metodach szkolenia psów - np. jak nauczyć psa aportować, kiedy należy zdecydować się na pracę z psem meldunkowym itp.

Zachęcamy do odwiedzenia strony!

EK

strona www Psy ratownicze certyfikowane przez KG PSP

Emilia Klim Emilia Klim
do góry