• Tłumacz języka migowego
Różności

Promujemy bezpieczeństwo!

4 Października 2016

Verva Street Racing 2016

Verva Street Racing 2016 - Narodowy Festiwal Motoryzacji zorganizowany 17 września na błoniach stadionu PGE Narodowy w Warszawie przyciągnął rekordową liczbę 110 tys. uczestników. Jego gospodarzem był PKN Orlen.

Na tym jedynym w swoim rodzaju pikniku motoryzacyjnym największą atrakcję stanowiły oczywiście… historyczne i współczesne pojazdy. Ich sumaryczna moc wyniosła 250 tys. KM. Ta całodzienna, bezpłatna wystawa aut jest wyjątkową i największą tego typu imprezą w naszym rejonie Europy.

Przedsięwzięcie to objął patronatem honorowym komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski. Nie mogło więc zabraknąć na niej strażaków i najciekawszych pojazdów ratowniczo-gaśniczych. Dumnie prezentowały się m.in. zabytkowe pojazdy z Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach czy nowoczesny medyk na kółkach (SRMed A2-Volvo) z JRG 8 w Warszawie. Strażackie atrakcje przez cały czas trwania imprezy cieszyły się niesłabnącym zainteresowaniem. Dzieciom ogromną radość sprawił pneumatyczny tor przeszkód z KM PSP w Radomiu. Piknik był znakomitą okazją do popularyzowania bezpieczeństwa na drogach, m.in. poprzez zwrócenie uwagi na obecność w pojazdach kart ratowniczych. Ta pozornie zwykła kartka papieru wożona w samochodzie pozwala skrócić czas akcji ratowniczej o 30%, sześć - dziewięć często decydujących o stanie poszkodowanych minut. Czasami może wręcz uratować komuś życie (więcej informacji na ten temat na stronie www.kartyratownicze.pl).

W czasie trwania imprezy można było oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa i kupić cegiełkę. Całkowity dochód z ich sprzedaży za pośrednictwem Fundacji ORLEN Dar Serca zostanie przekazany na leczenie dzieci - ofiar wypadków drogowych w Zakładzie Fizjoterapii w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami można było spotkać w 14 strefach.

EP
fot. Elżbieta Przyłuska

 wrzesień 2016

do góry