• Tłumacz języka migowego
Różności

Pomagamy dzieciom strażaków

29 Lipca 2015

„Przegląd Pożarniczy” został patronem medialnym Misji Semper Fi 2015.

„Przegląd Pożarniczy” został patronem medialnym Misji Semper Fi 2015. Jej celem jest ufundowanie stypendiów dzieciom strażaków poległych lub poszkodowanych na służbie. Honorowy patronat nad nią objął komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.


Pomysłodawcą akcji jest Fundacja Dorastaj z Nami, na co dzień zachęcająca społeczeństwo do wspierania edukacji i rozwoju dzieci osieroconych przez strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników górskich. Bohaterów, którzy pełniąc służbę publiczną, oddali swoje życie lub zdrowie. Projekt realizowany jest od zeszłego roku. Pierwsza edycja poświęcona była polskim żołnierzom poległym w Iraku i Afganistanie. - Zależy nam na tym - mówi Magdalena Pawlak, prezes fundacji- aby wszyscy strażacy dowiedzieli się o Misji Semper Fi działającej na rzecz ich bliskich. To ważne, ponieważ jest to nie tylko bezpośrednia pomoc dla rodzin strażaków, lecz także akcja społeczna pokazująca ich ciężką pracę, obarczoną dużym ryzykiem utraty zdrowia, a nawet życia.

W ramach akcji Fundacja Dorastaj z Nami zaplanowała wiele różnych działań. Przedstawiciele strażaków i fundacji wzięli m.in. udział w Biegu Konstytucji w Warszawie oraz w półmaratonie na Mistrzostwach Świata Policjantów i Strażaków Fairfax 2015 w Stanach Zjednoczonych. Planowany jest ponadto udział w Biegu Powstania Warszawskiego i Biegu Niepodległości w Warszawie.

Pod koniec roku zorganizowana zostanie uroczysta gala wręczenia stypendiów, kończąca tegoroczną edycję projektu. Przewidziany jest udział w niej ministra spraw wewnętrznych, rzecznika praw dziecka, ministra edukacji narodowej, komendanta głównego PSP, prezesa ZG ZOSP RP, członków Klubu Generalskiego PSP oraz fundatorów.

red.

do góry