• Tłumacz języka migowego
Różności

Odprawa COO

19 Grudnia 2018

Odprawa

W Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej w Józefowie w dniach 26-27 listopada odbyła się odprawa kadry dowódczej Centralnego Odwodu Operacyjnego Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Podczas odprawy dwie grupy zadaniowe pracowały nad projektem standardu wyposażenia oraz składu osobowego modułów gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów (GFFFV) oraz powstaniem ostatecznej wersji standardu postępowania w zakresie budowy układów pompowo-wężowych zaopatrzenia wodnego w oparciu o możliwości taktyczno-techniczne plutonu wsparcia kompanii gaśniczej COO KSRG.

Poruszono również takie tematy, jak zabezpieczenie szczytu klimatycznego COP24 przez siły i środki KSRG pod względem prewencyjnym i operacyjnym, plan przygotowań do recertyfikacji ciężkiej grupy poszukiwawczo-ratowniczej HUSAR POLAND w 2019 r. oraz projekt nowelizacji „Zasad ewidencjonowania zdarzeń w SWD PSP”. Podsumowane zostały działania grupy ratowniczej Szwecja 2018, biorącej udział w usuwaniu skutków wielkopowierzchniowych pożarów lasów na terytorium Szwecji. Przedstawiono także wnioski z krajowych ćwiczeń ratowniczych oraz inspekcji gotowości operacyjnej przeprowadzonych w 2018 r.

Odprawie przewodniczył zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tadeusz Jopek.

KG PSP
fot. Tomasz Banaczkowski

do góry