• Tłumacz języka migowego
Różności Jacek Widuch

Obudzić czujność filmem

16 Grudnia 2016

Obudzić czujność filmem

W październiku ruszyła kampania społeczna „Czad i Ogień, Obudź czujność”. Jej zadaniem jest zwiększenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa pożarowego oraz świadomości społeczeństwa o zagrożeniach powodowanych przez tlenek węgla. Zainspirowani kampanią strażacy z KM PSP w Tarnobrzegu postanowili nakręcić film.

Sami zostali aktorami, operatorami kamer, montażystami oraz realizatorami dźwięku. Pomysłodawcą był mł. kpt. Daniel Myszka, zastępca dowódcy JRG w Tarnobrzegu. Akcja rozgrywa się w mieszkaniu udostępnionym przez jednego ze strażaków, który wraz z córką odgrywa główną rolę.

Film pokazuje, co może się wydarzyć w mieszkaniu wyposażonym w przepływowy podgrzewacz wody, jeśli nie będą przestrzegane zasady prawidłowej wentylacji. Uczy także, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia pochodzącego od tlenku węgla.

Wykorzystywany jest przez strażaków z KM PSP w Tarnobrzegu podczas pogadanek i spotkań z uczniami, mieszkańcami spółdzielni mieszkaniowych oraz podopiecznymi domów dziennego pobytu.

Jacek Widuch
grudzień 2016

Jacek Widuch Jacek Widuch
do góry