• Tłumacz języka migowego
Różności Jacek Zwolak

Młodzi bohaterowie

4 Października 2016

Spotkanie w Muzeum Pożarnictwa

W Muzeum Pożarnictwa w Oseredku ze strażakami z KP PSP w Tomaszowie Lubelskim i strażakami ochotnikami z gminy Susiec spotkali się minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak oraz komendant główny PSP nadbryg. Leszek Suski .W spotkaniu uczestniczył także komendant wojewódzki PSP w Lublinie st. bryg. Grzegorz Alinowski.

Było ono okazją do wręczenia medali w ramach akcji „Młody Bohater”, którą zainicjowało kierownictwo MSWiA. Akcja służy promowaniu godnych do naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Medalem wyróżniono 14-letnią Kingę Trojanowską z Rejowca Fabrycznego, która wezwała Policję po zauważeniu siedzącej na torach na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kobiety.Drugim wyróżnionym był 12-letni Szymon Szwaj z Parczewa. Widząc zderzenie dwóch samochodów, ruszył na ratunek uczestnikom wypadku. Po wręczeniu medali głos zabrał syn założyciela muzeum kpt. Szczepan Łasocha, który przedstawił historię powstania zbioru pożarniczych eksponatów. Na jego ręce minister spraw wewnętrznych i administracji złożył podarunek w postaci zabytkowej miedzianej prądownicy.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. również parlamentarzyści: Beata Mazurek, Sławomir Zawiślak, Piotr Olszówka, komendant główny Policji - nadinsp. Jarosław Szymczyk, wojewoda lubelski - Przemysław Czarnek i komendant wojewódzki Policji w Lublinie - insp. Paweł Dobrodziej.

Jacek Zwolak, fot. Jacek Zwolak

wrzesień 2016

Jacek Zwolak Jacek Zwolak
do góry