• Tłumacz języka migowego
Różności Marta Wawiórko

Konkursy kalendarzowe – rozstrzygnięte!

6 Lipca 2017

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017 odbyło się 11 maja w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie. Zaproszono na nie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie. Mogły one zobaczyć inscenizację historyjki „Przygody Iskierki i Płomyka”, wzięły także udział w wyborze prac oraz losowaniu nagród.

Jury wybrało 15 laureatów prac plastycznych nadesłanych na konkurs „Iskierka i Płomyk” skierowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Zadanie uczestników polegało na zilustrowaniu historyjki zamieszczonej na drugiej stronie kalendarza plakatowego. Nadesłano 1916 prac plastycznych, a 238 zakwalifikowało się do ścisłego finału. Laureatami konkursu zostali: Kinga Dolatowska z SP w Błaszkach, Wiktor Kowalski z ZS w Radomicach, Jakub Pabisz i Julia Pabisz z ZSP w Libuszy, Przemysław Filipiuk z SP w Rudnikach, Paulina Wolska z SP w Dobryniu Dużym, Zuzanna Subocz z SP nr 7 w Mławie, Julia Kilia z ZSG w Nędzy, Dominika Kloka z SP w Nowym Dworze Wejherowskim, Judyta Krauze z SP nr 46 w Gdyni, Anastazja Warakomska z SP w Pogorzeli, Nikola Całka z SP w Dropiu, Kacper Kowalski z SP w Radomicach, Julia Ritter z SP w Sławkowie, Julia Dąbek z SP w Bolesławiu oraz Wiktoria Wrzaskowska z SP w Pyzdrach.

Podczas finału rozstrzygnięto także drugi z konkursów kalendarzowych – „Ognista krzyżówka”. W drodze losowania z 2495 nadesłanych kartek pocztowych z prawidłowo rozwiązanym rozwiązaniem wyłoniono 15 zwycięzców. Zostali nimi: Dawid Musioł z ZSP w Połomi, Bartek Karwacki z SP nr 2 w Radzionkowie, Krzysztof Szpyt   z SP w Dąbrowicy, Wiktoria Drozd z SP w Białobokach, Jan Karolczuk z SP w Osieku, Amelia Dąbek z ZS w Minkowicach Oławskich, Julia Śledź z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Smajek z ZS w Brzeźnicy, Aleksandra Sławińska z SP w Szóstce, Karolina Czekaj z ZS w Pałecznicy, Dominika Sibiaga z  Gimnazjum w Łętowni, Zuzanna Kłosińska z SP nr 8 w Elblągu, Maja Ostrowska z ZSP w Kaliskach, Zuzanna Mazurek z SP w Rykach, Wojciech Cioczek z Gimnazjum w Piotrkowie.

Zwycięzcy obydwu konkursów otrzymali nagrody oraz listy gratulacyjne komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Marta Wawiórko
fot. Małgorzata Romanowska

 czerwiec 2017

Marta Wawiórko Marta Wawiórko

Marta Wawiórko jest naczelnikiem Wydziału Prewencji Społecznej w Biurze Komendanta Głonwego KG PSP

do góry