• Tłumacz języka migowego
Różności Marta Wawiórko

Konkursy kalendarzowe – rozstrzygnięte!

6 Lipca 2017

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego

Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Kalendarzowego PSP 2017 odbyło się 11 maja w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 17 w Warszawie. Zaproszono na nie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mrokowie. Mogły one zobaczyć inscenizację historyjki „Przygody Iskierki i Płomyka”, wzięły także udział w wyborze prac oraz losowaniu nagród.

Jury wybrało 15 laureatów prac plastycznych nadesłanych na konkurs „Iskierka i Płomyk” skierowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Zadanie uczestników polegało na zilustrowaniu historyjki zamieszczonej na drugiej stronie kalendarza plakatowego. Nadesłano 1916 prac plastycznych, a 238 zakwalifikowało się do ścisłego finału. Laureatami konkursu zostali: Kinga Dolatowska z SP w Błaszkach, Wiktor Kowalski z ZS w Radomicach, Jakub Pabisz i Julia Pabisz z ZSP w Libuszy, Przemysław Filipiuk z SP w Rudnikach, Paulina Wolska z SP w Dobryniu Dużym, Zuzanna Subocz z SP nr 7 w Mławie, Julia Kilia z ZSG w Nędzy, Dominika Kloka z SP w Nowym Dworze Wejherowskim, Judyta Krauze z SP nr 46 w Gdyni, Anastazja Warakomska z SP w Pogorzeli, Nikola Całka z SP w Dropiu, Kacper Kowalski z SP w Radomicach, Julia Ritter z SP w Sławkowie, Julia Dąbek z SP w Bolesławiu oraz Wiktoria Wrzaskowska z SP w Pyzdrach.

Podczas finału rozstrzygnięto także drugi z konkursów kalendarzowych – „Ognista krzyżówka”. W drodze losowania z 2495 nadesłanych kartek pocztowych z prawidłowo rozwiązanym rozwiązaniem wyłoniono 15 zwycięzców. Zostali nimi: Dawid Musioł z ZSP w Połomi, Bartek Karwacki z SP nr 2 w Radzionkowie, Krzysztof Szpyt   z SP w Dąbrowicy, Wiktoria Drozd z SP w Białobokach, Jan Karolczuk z SP w Osieku, Amelia Dąbek z ZS w Minkowicach Oławskich, Julia Śledź z SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, Anna Smajek z ZS w Brzeźnicy, Aleksandra Sławińska z SP w Szóstce, Karolina Czekaj z ZS w Pałecznicy, Dominika Sibiaga z  Gimnazjum w Łętowni, Zuzanna Kłosińska z SP nr 8 w Elblągu, Maja Ostrowska z ZSP w Kaliskach, Zuzanna Mazurek z SP w Rykach, Wojciech Cioczek z Gimnazjum w Piotrkowie.

Zwycięzcy obydwu konkursów otrzymali nagrody oraz listy gratulacyjne komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Marta Wawiórko
fot. Małgorzata Romanowska

 czerwiec 2017

Marta Wawiórko Marta Wawiórko
do góry