• Tłumacz języka migowego
Różności

Inauguracja 2020/2021

12 Listopada 2020

Wiceminister Maciej Wąsik 1 października wziął udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2020/2021 w Szkole Głównej Służby Pożarniczej oraz ślubowaniu strażaków PSP w służbie kandydackiej.

W swoim wystąpieniu nawiązywał do historii Polski, a także roli, jaką w wielu wydarzeniach odegrali podchorążowie straży pożarnej. Mówił m.in. o działaniach podejmowanych przez strażaków w 1981 r. podczas strajku w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarniczej, wymierzonego w komunistyczne władze. Podkreślał tradycję, która zobowiązuje obecnych strażaków do godnego zachowania. Rektor-komendant SGSP bryg. dr inż. Jarosław Chodorowski podkreślił, że grupa 100 strażaków, która w tym roku rozpoczyna studia I i II stopnia, została wybrana spośród 700 chętnych.

– Proszę, abyście nigdy nie zapomnieli słów wypowiedzianej dziś przysięgi – powiedział do młodych strażaków komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

W uroczystości oprócz wiceministra, rektora-komendanta SGSP oraz komendanta głównego PSP i zastępcy komendanta głównego nadbryg. dr. inż. Adama Koniecznego, odpowiadającego za kształcenie w PSP, udział wzięli wykładowcy uczelni.

MSWiA
fot. Mariola Główka / SGSP

do góry