• Tłumacz języka migowego
Różności

Edukujemy na targach

21 Stycznia 2016

Targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu to dobra okazja do promowania bezpiecznych zachowań. Poznańska KW PSP zaprezentowała na nich pakiet przedsięwzięć związanych z podsumowaniem projektu zrealizowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (WRPO) na lata 2007-2013.

Projekt ten stanowił dopełnienie tworzonego od kilku lat w Wielkopolsce zintegrowanego systemu ratownictwa środowiskowego i ekologicznego. O wszystkich zrealizowanych projektach można było się dowiedzieć na strażackim stoisku, a przy okazji wziąć udział w konkursach na temat bezpieczeństwa środowiskowego i WRPO oraz wygrać czujkę dymu lub czujnik tlenku węgla.

Na zewnętrznym stoisku wystawienniczym zaprezentowany został nowoczesny sprzęt ratowniczy, a specjalistyczne grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego przeprowadziły dwudniowe manewry doskonalące. W trakcie targów odbyło się też uroczyste zakończenie konkursu fotograficznego „Wielkopolscy strażacy w obiektywie”, połączone z wręczeniem nagród zwycięzcom i wystawą nagrodzonych prac. Briefing prasowy, który zorganizowano na stoisku, był dobrą okazją do zapoznania mediów z tematyką związaną z zagrożeniami sezonu zimowego i promocją programów edukacyjno-profilaktycznych „Edukacja i profilaktyka pożarowa” oraz „Zgaś ryzyko”. Kulminacją strażackich atrakcji była konferencja naukowo-techniczna podsumowująca projekty UE oraz narada kadry kierowniczej PSP. Towarzyszyły jej dynamiczne pokazy działań podejmowanych przez strażaków PSP.


Alicja Borucka
fot. Sławomir Brandt

styczeń 2016

do góry