• Tłumacz języka migowego
Różności

Bohaterowie naszych czasów

21 Stycznia 2016

Uratowanie życia duszącemu się niemowlęciu, szybka pomoc tonącemu mężczyźnie, ewakuowanie rodzin z płonącego budynku czy wyciągnięcie nieprzytomnego mężczyzny z zakleszczonego auta – to tylko niektóre zasługi funkcjonariuszy służb podległych MSWiA.

Wykazali się zdecydowaniem w działaniu, odwagą i profesjonalizmem. Kierownictwo resortu, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego, wyróżniającym się funkcjonariuszom przyznało specjalne nagrody.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wiceminister Jarosław Zieliński wręczył nagrody wyróżniającym się policjantom, strażakom i funkcjonariuszom Straży Granicznej z jednostek w woj. podlaskim. Z rąk wiceszefa MSWiA wyróżnienia otrzymało 22 funkcjonariuszy, w tym asp. sztab. Ryszard Stankiewicz, str. ogn. Jarosław Modzelewski i str. ogn. Andrzej Pazulak, na co dzień pełniący służbę w JRG PSP w Augustowie, Łomży i Białymstoku. – Chcemy wyróżnić ofiarność w służbie nie tylko osób, które pełnią funkcje kierownicze, ale także tych, którzy są szeregowymi funkcjonariuszami w poszczególnych formacjach – powiedział wiceminister.

Na początku grudnia 2015 r. wiceminister Jarosław Zieliński poinformował, że resort przeznaczy na nagrody dla funkcjonariuszy ponad milion złotych. Zaznaczył, że otrzymają je ci, którzy cechują się szczególnymi osiągnięciami w służbie, wykazali się męstwem lub ponadprzeciętnym zaangażowaniem dla dobra obywateli i ojczyzny. Nagrody mogły zostać przyznane nie tylko z inicjatywy przełożonego, ale także na wniosek instytucji społecznych, samorządów czy obywateli.

Nagrody otrzymało w sumie 445 funkcjonariuszy – 305 policjantów, 90 strażaków, 44 pograniczników i sześciu z BOR.

źródło: MSWiA
fot. Marcin Janowski

styczeń 2016

do góry