• Tłumacz języka migowego
Różności

Bieg Katorżnika

5 Września 2019

Strażak z Płocka zapisał się na kartach historii tych wymagających zawodów jako pierwszy, który czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium.

Bieg Katorżnika jest ekstremalnym i jednocześnie prestiżowym wydarzeniem sportowym. Zakwalifikowanych do udziału 15. edycji zawodów zostało 1470 osób, wśród nich 230 kobiet i 256 dzieci, dla których przygotowano specjalną trasę. Obok Polaków znaleźli się również Austriacy (18 zawodników), Słoweńcy (16), Niemcy (14) i Brytyjczycy (2).

Uczestnicy mieli do pokonania około 13 km trasy naszpikowanej naturalnymi oraz specjalnie utworzonymi przeszkodami. Wiodła przez dwa jeziora, bagna, rowy melioracyjne, kanały oraz zarośla. Niektóre odcinki biegu łatwiej było pokonać płynąc, niż biegnąc. Zawody przypominały ćwiczenia żołnierzy – zorganizowano je na poligonie byłej jednostki wojskowej komandosów w Lublińcu.

Mł. ogn. Przemysław Głoskowski, reprezentujący Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, osiągnął najlepszy czas podczas XV edycji Biegu Katorżnika. Czwarte zwycięstwo w biegu to efekt 6 lat doświadczeń i ciężkiej pracy.
W profesjonalnym podejściu do sportu na pewno pomaga mu kierunkowe wykształcenie oraz wiedza ze szkoleń instruktorskich z zakresu: lekkiej atletyki, kulturystyki, pływania i przygotowania motorycznego. 

do góry