• Tłumacz języka migowego
Różności

Opolskie święto

28 Maja 2018

Odznaczenia, awanse, przekazanie samochodów, a także podsumowanie plebiscytu Strażak Roku Opolszczyzny 2018 – to główne akcenty wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka w Opolu.

Dzięki wielkiemu oddaniu służbie strażacy mogą cieszyć się tak dużym zaufaniem społecznym. Ludzie mają świadomość, że na opolskich strażakach można polegać w każdej sytuacji – mówił do zebranych na opolskim rynku st. bryg. Krzysztof Kędryk, opolski komendant wojewódzki PSP. Podziękował strażakom PSP i druhom za zaangażowanie i stałą gotowość do działań.

Tego dnia nie mogło zabraknąć odznaczeń i awansów. Szczególny powód do świętowania miały 23 osoby odznaczone medalami Za Długoletnią Służbę, 34 odznakami Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej oraz 28 strażaków awansujących na wyższy stopień służbowy. Ponadto za wzorową pracę dwóch strażaków zostało wyróżnionych nagrodą finansową ministra spraw wewnętrznych i administracji, a 15 strażaków – nagrodą opolskiego komendanta wojewódzkiego PSP.

Jednostki województwa otrzymały zaś prezenty. Mowa o samochodach zakupionych z różnych projektów unijnych: Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I, Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych oraz Bezpieczne Pogranicze. Tego dnia odbyło się ich uroczyste przekazanie. I tak ciężki samochód ratownictwa technicznego z żurawiem Scania P450 powędrował do KP PSP w Brzegu, ciężki samochód z podnośnikiem hydraulicznym o wysokości ratowniczej 42 m Scania P410 – do KM PSP w Opolu, ciężki samochód z drabiną ratowniczą o wysokości ratowniczej 40 m Iveco ML 180 E32 otrzymała KP PSP w Nysie, lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy Ford Ranger dostały KW PSP w Opolu i KP PSP w Prudniku, mikrobusem do przewozu ratowników Ford Transit Custom mogą się cieszyć Komendy Powiatowe PSP w Namysłowie, Krapkowicach i Strzelcach Opolskich.

Swoisty prezent strażacy PSP i OSP otrzymali także od „Nowej Trybuny Opolskiej”. Podczas uroczystości miało bowiem miejsce wręczenie nagród zwycięzcom plebiscytu Strażak Roku Opolszczyzny 2018, zorganizowanego przez gazetę. Został on przeprowadzony w czterech kategoriach – czytelnicy głosowali na strażaka zawodowego, strażaka ochotnika, na jednostkę OSP oraz młodzieżową drużynę pożarniczą. – To podziękowanie i hołd składany przez nas i naszych czytelników grupie zawodowej, która z narażeniem życia ratuje życie i dobytek całego społeczeństwa – podkreśliła Justyna Duchnowska, dyrektor marketingu „Nowej Trybuny Opolskiej”.

Po wręczeniu nagród laureatom konkursu głos zabrali zaproszeni goście. Podkreślali, jak ważną służbą jest straż pożarna, składali jednocześnie życzenia wszystkim wyróżnionym, awansowanym i odznaczonym strażakom dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

red.

fot. Łukasz Nowak/KW PSP w Opolu

maj 2018

do góry